Cenny remis w Siedlcach

Siedlce Pon. 28.10.2024 10:33:52
28
paź 2024

Pogoń Siedlce w ramach 14. kolejki podejmowała u siebie drużynę Górnik Łęczna. Mecz miał być trudny, ponieważ goście walczyli o awans, ale ostatecznie udało się pogonistom zdobyć cenny punkt.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Pogoni. Już w 2. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Pyrdoła, blisko zdobycia bramki był Cezary Demianiuk. Etap dominacji biało-niebieskich zakończył się kolejnym strzałem głową. W 27. minucie, po serii błędów zawodników Pogoni, dwukrotnie interweniował Mateusz Pruchniewski. Ofensywa Górnika trwała do końca pierwszej połowy, a w doliczonym czasie gry zespół z Łęcznej stworzył najgroźniejszą sytuację, zakończoną strzałem w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składach. Pogoń ponownie dobrze weszła w mecz, zmuszając gości do fauli. Po jednym z nich, za niesportowe zachowanie Dominykasa Barauskasa, Damian Szuprytowski wykonał rzut wolny, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Pogoń nie odstępowała faworyzowanym rywalom, a w 66. minucie Pavol Stano, dokonując zmian, ożywił grę Górnika. Trzy minuty później Fryderyk Janaszek zdobył bramkę dla gości.

W końcówce meczu sędzia dwukrotnie korzystał z systemu VAR. Dzięki analizie anulował decyzję o przyznaniu Pogoni rzutu karnego. Jednak chwilę później po kolejnej kontrowersyjnej interwencji gości, arbiter wskazał na jedenastkę. Karol Podliński pewnie wykorzystał rzut karny, ustalając wynik na 1:1.

Następne spotkanie Pogoń rozegra 3 listopada o 12:00 na wyjeździe z Miedzią Legnica.