Blamaż Pogoni w Kaliszu

Siedlce Niedz. 25.02.2024 17:06:43
25
lut 2024

Na inaugurację rundy wiosennej siedlecka Pogoń udała się do Kalisza na mecz z KKS-em. Spotkanie drużyn z podium tabeli miało wagę 6 punktów i będzie mieć duże znaczenie na koniec sezonu. Pomimo dobrego początku, mecz nie ułożył się po myśli biało-niebieskich.

Tempo gry od samego początku spotkania było na dobrym poziomie, nieco konkretniejsza w swych atakach była Pogoń. W 20. minucie Damian Szyprutowski wywalczył rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Wykonał stały fragment gry i trafił na 1:0. Po tej bramce wydawało się, że kolejne bramki po stronie gości będą kwestią czasu. Szczęście nie trafo długo, bo 8 minut później Mateusz Wysokiński zagrał prostopadle do Bartłomieja Putno, ten będąc w polu karnym, uderzył z pierwszej piłki po długim słupku i mieliśmy remis. Pogoniści mogli odpowiedzieć, ale Meik Karwot trafił w słupek. W 35. minucie niepilnowany w polu karnym Hubert Sobol zdobył bramkę głową. Tuż przed zejściem do szatni Néstor Gordillo wrzucił piłkę w pole karne, tam w zamieszaniu doskonale odnalazł się Sobol, który skompletował dublet.

Po zmianie stron Piotr Prydoł z dystansu uderzył w słupek. Jakby pecha było mało, chwilę później Gordillo uderzył na bramkę Pogoni, futbolówka odbiła się od Ernesta Dzięcioła i wpadła do bramki. Po tej bramce zapał do gry siedlczan opadł, gospodarze z kolei bezpiecznie kontrolowali wynik meczu na swojej połowie. W 86. minucie Maciej Bialczyk ze skraju pola karnego oddał strzał, który próbował zablokować Karwot, a ostatecznie pomógł on przelobować Jakuba Burka, tym samym ustalając wynik meczu.
Wynik meczu nie oddaje obrazu gry, kaliszanie doskonale wykorzystali każdą sytuację, którą mieli, mając przy tym trochę szczęścia.

Następne spotkanie Pogoń rozegra u siebie z Hutnikiem Karków 1 marca o 17:45.