Sport

Bieg Siedleckiego Jacka: Święto Biegaczy już 27 sierpnia w Siedlcach!

Siedlce Wt. 01.08.2023 09:55:40
01
sie 2023

Bieg Siedleckiego Jacka, coroczna impreza biegowa, powraca w tym roku z pełnym rozmachem! Już po raz czternasty, miasto Siedlce będzie gościć setki biegaczy, entuzjastów sportu i mieszkańców gotowych na sportowe wyzwania. Bieg Jacka, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu niejednego biegacza, odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia i przyniesie wiele emocji i radości. Na uczestników czeka: półmaraton, bieg na 5 km, marsz Nordic Walking oraz biegi dla dzieci. Każda z tych konkurencji przyciągnie swoją unikalną grupę zawodników, tworząc niepowtarzalną atmosferę sportowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Półmaraton, bez wątpienia jedna z najbardziej wymagających konkurencji, przyciąga zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy pragną pokonać własne granice. Trasa posiada atest PZLA, jest płaska, prowadzi ulicami centrum miasta.

Dla tych, którzy preferują krótsze dystanse, bieg na 5 km to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności biegowych. Trasa, skonstruowana w taki sposób, aby była wyzwaniem, ale jednocześnie dostępna dla większości osób, umożliwi zarówno startującym zawodnikom, jak i rekreacyjnym biegaczom, osiągnięcie osobistych celów i przekroczenie własnych ograniczeń.

Nie tylko bieganie ma swoje miejsce podczas Biegu Jacka. W ramach imprezy odbędzie się również marsz Nordic Walking, który jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu i chcą połączyć ją z ruchem. Marsz ten ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i sprawia, że uczestnicy mają okazję spędzić aktywnie czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Biegi dla dzieci to szczególny element naszej imprezy, który cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Siedlec. Dzieci również mają okazję doświadczyć radości biegania, rozwijać swoje zdolności sportowe i zyskać pewność siebie.

Bieg Siedleckiego Jacka nie byłby możliwy bez wsparcia wielu sponsorów, instytucji lokalnych i społeczności Siedlec. To właśnie dzięki ich hojności i zaangażowaniu możliwe jest zorganizowanie tej wspaniałej imprezy. Bieg Jacka odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Andrzeja Sitnika.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jeśli jesteś miłośnikiem sportu, biegania i zdrowego stylu życia, nie przegap szansy wzięcia udziału w 14. edycji Biegu Siedleckiego Jacka! Zapisy wciąż trwają, a wszystkie informacje o biegu znajdziesz na stronie biegjacka.pl i Facebooku.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.