Bezbramkowy remis w Siedlcach

Siedlce Niedz. 14.04.2024 14:55:00
14
kwi 2024

W piątek, 12 kwietnia Pogoń broniąca pozycji lidera, podejmowała u siebie Olimpię Grudziądz - drużynę z dolnych rejonów tabeli, ale w niezłej formie i z niezwykle szczelną defensywą. Mecz zaczął się spokojnie z lekką przewagą Pogoni.

W 10. minucie pierwszą okazję na bramkę miał Damian Szuprytowski, który uderzył z dystansu, lecz jego strzał bramkarz odbił na rzut rożny. Chwilę później Damian Nowak klatką piersiową zgrał do wbiegającego Cezarego Demianiuka, a ten z ostrego kąta uderzył prosto w bramkarza. Kacper Górski był w dobrej dyspozycji. W 23. minucie Hubert Derlatka strzelał z woleja po rzucie rożnym, ponownie obronił bramkarz. Do przerwy gra wyrównała się i drużyny schodziły do przerwy przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. W 65. minucie Damian Nowak uderzył na bramkę, ale znów strzał został odbity. Olimpia swych szans upatrywała w kontrach, parę razy zrobiło się trochę gorąco w polu karnym, ale bez konsekwencji. W 90 minucie wpuszczony z ławki Lukas Hrnčiar był bliski trafienia z rzutu wolnego. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

W piątek 19 kwietnia o 19:00 siedlecka Pogoń zmierzy się w Częstochowie ze Skrą.