Sport

ARMS w trakcie restartu

Siedlce Śr. 12.05.2021 11:24:01
12
maj 2021

Obiekty na powietrzu już działają i cieszą się dużą frekwencją. Hale, siłownie i park wodny zostaną otwarte w pierwszym możliwym terminie – informuje Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

Uruchamianie obiektów sportowych odbywa się zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez rząd. Działają już: stadion lekkoatletyczny, rolkowisko, park, skate-park, parkur-park, korty tenisowe i boisko do plażowej piłki siatkowej. – Na stadionie trenują już nie tylko stowarzyszenia, ale i osoby prywatne. Skate-plaza stała się miejscem spotkań młodych ludzi codziennie do wieczora (działa do 21.30). Korty tenisowe trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Widać, że siedlczanom sportu brakowało i potrzeba – mówi Sylwia Kacprzak, kierownik działu handlu i marketingu.

Hale sportowe są na razie użytkowane przez kluby, a zostaną udostępnione szerzej od 29 maja. Tego samego dnia ma być otwarty park wodny, choć ten wymaga więcej przygotowań. – W czasie zamknięcia temperatura wody była obniżona. Trzeba ją znów podnieść do wymaganych parametrów. Wymagane są również badania wody, które przeprowadza Sanepid. Wszystko to potrwa co najmniej kilka dni, ale szykujemy się na otwarcie 29 maja – dodaje Sylwia Kacprzak.

Posiadacze karnetów nie muszą się martwić o zamrożone na nich pieniądze. Ważność Siedleckich Kart Sportowych będzie przedłużona automatycznie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.