Sport

Akademicka Dycha 2023

Siedlce Pon. 22.05.2023 09:47:35
22
maj 2023

W niedzielę, 21 maja odbyła się druga edycja Akademickiej Dychy. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz lokalne stowarzyszenia sportowe: Yulo Run Team Siedlce, Triathlon Siedlce Club, SKS Feniks Siedlce, Grupa Biegaczy Skórzec Biega i Klub Sportowy NoWi Siedlce.

Celem organizacji Akademickiej Dychy jest m.in. promowanie biegania jako zdrowej i wspólnej rodzinnej aktywności fizycznej a także otwarcie Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach na społeczność Siedlec i regionu.

Start biegu zaplanowano spod Pałacu Ogińskiej - siedziby Rektoratu uczelni, gdzie mieściło się biuro zawodów oraz meta w jednym. Podczas wydarzenia odbył się bieg na 10 km, marsz Nordic Walking na 5 km oraz biegi sztafetowe siedleckich szkół ponadpodstawowych. Trasa Akademickiej dychy przebiegała ulicami Siedlec. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 300 osób, a pakiety na bieg rozeszły się w oka mgnieniu. Oprócz uczniów biegli także studenci uniwersytetu oraz pracownicy. Impreza była zabezpieczana przez ratowników medycznych, siedlecką policję i straż pożarną. Na czas biegów na murawie przed siedzibą Rektoratu stworzono strefę dla kibiców, którzy mogli przyglądać się zmaganiom na leżakach i pufach. Na uczestników Akademickiej Dychy po wyścigu czekał posiłek. Po skończonych biegach odbyło się uroczyste nagrodzenie zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Ambasadorką biegu była Lidia Chojecka – Leandro, multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy. Pod koniec uroczystości nagrodzono zwycięzców wszystkich biegów pamiątkowymi dyplomami. Kolejna Edycja Akademickiej Dychy planowa jest na następny rok.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.