7 bramek w meczu Pogoni z Olimpią /ZDJĘCIA/

Siedlce Śr. 04.11.2020 11:49:00
04
lis 2020

4 listopada, w meczu 11 kolejki II ligi Pogoń Siedlce mierzyła się na własnym stadionie z Olimpię Elbląg. Siedlecki zespół prowadził już w tym spotkaniu 3:0, po emocjonującej drugiej połowie meczu Pogoń wygrała 4:3.

Już w 9 minucie Pogoniści objęli prowadzenie. Piłkę przyjął Ishmael Baidoo i strzałem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. W 32 minucie mogli odpowiedzieć goście, lecz Wojciech Zyska głową nie potrafił pokonać Mikołaja Smyłka. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony to siedlczanie zdobyli drugiego gola. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Górski i piłka zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron wydawało się, że Olimpia nie będzie w stanie zabrać Pogoni zwycięstwa. Dodatkowo w 51 minucie Walków zdobył trzeciego gola dla biało-niebieskich po niepewnej interwencji Bartosza Przybysza. Goście nie zamierzali się jednak poddawać. Cztery minuty później na strzał z okolicy 20 metra zdecydował się rezerwowy Dawid Jabłoński i trafił do siatki. W 65 minucie kontaktowego gola dla Olimpii strzelił głową Janusz Surdykowski. Do wyrównania podopieczni Jacka Trzeciaka doprowadzili w 71 minucie, kiedy to Zyska po ziemi pokonał Smyłka. Chwilę później w polu karnym gości faulowany był Franciszek Wróblewski i sędzia Łukasz Karski wskazał na 11 metr. Z rzutu karnego ponowne prowadzenie Pogoni dał Bartosz Brodziński i wynik utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra.
W Olimpii zagrał były zawodnik Pogoni Tomasz Lewandowski oraz wypożyczony z Pogoni Kacper Falon.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra w niedzielę 8 listopada w Stargardzie z Błękitnymi.

II liga, 11 kolejka
Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 4:3 (2:0)
Bramki: Ishmael Baidoo 9, Maciej Górski 40, Kamil Walków 51, Bartosz Brodziński 73 (k) – Dawid Jabłoński 55, Janusz Surdykowski 65, Wojciech Zyska 71

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 16. Wiktor Preuss, 15. Piotr Pierzchała, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo (63, 77. Eryk Więdłocha), 31. Bartosz Brodziński, 7. Piotr Marciniec, 23. Franciszek Wróblewski – 22. Maciej Górski (63, 17. Bartosz Rymek; 90+1, 4. Oskar Sewerzyński), 9. Kamil Walków (86, 19. Miłosz Przybecki)

Olimpia: 1. Bartosz Przybysz – 23. Michał Kiełtyka, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 16. Tomasz Sedlewski – 92. Sebastian Kamiński, 89. Klaudiusz Krasa, 94. Wojciech Zyska (78, 15. Damian Poliński), 97. Kacper Falon (46, 95. Orest Tkaczuk), 9. Marcin Bawolik (53, 17. Dawid Jabłoński) – 28. Janusz Surdykowski