Sport

3 punkty wracają do Siedlec

Siedlce Pon. 22.05.2023 11:13:39
22
maj 2023

Siedlecka Pogoń w sobotę, 20 maja pod wodzą nowego trenera Macieja Soroki zmierzyła się w Tarnobrzegu z Siarką. Broniąca się przed spadkiem Siarka nie była faworytem tego spotkania.

W pierwszych minutach aktywniejsza była Siarka, swoich sił dwukrotnie próbował Paweł Mróz, w kolejnych minutach okazje sam na sam miał Piotr Cichocki, ale wszystkie te próby zostały powstrzymane. Po początkowej dominacji gospodarzy do głosu zaczęli dochodzić goście. Nad poprzeczką uderzał Damian Szuprytwoski. Z kolei Damian Nowak w ostatniej chwili został zablokowany. W 36. minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie Cezary Bujalski, zagrał wzdłuż pola karnego, a do piłki dobiegł Cezary Demianiuk, umieszczając piłkę w siatce.

Pogoń długo nie cieszyła się z prowadzenia, w 42. minucie Cichocki dośrodkował z rzutu rożnego, a z woleja uderzył Igor Woś. Chwilę później ponownie strzelał Woś tym razem głową, jednak prosto w ręce Kikolskiego. Druga połowa nie obfitowała w tyle sytuacji bramkowych co pierwsza. W 74. minucie siedlczanie ponownie wyszli na prowadzenie w pole karne zagrał rezerwowy Jakub Sinior. Do piłki dopadł Damian Nowak, który przelobował Wojciecha Muzyka. Do końca spotkania nie było już sytuacji bramkowych i Pogoń przywozi z Tarnobrzega 3 punkty. Tym samym pogoniści utrzymają matematyczne szanse na baraże.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę, 27 maja w Siedlcach. Będzie to ostatni mecz przed siedlecką publicznością w tym sezonie. Początek o 17:00.

II liga
32 kolejka


Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Woś 42 – Demianiuk 36, Nowak 74

Pogoń: Kikolski – Misiak, Lewandowski, Rutkowski, Fiedosewicz, Bujalski (90 Mamis), Wicenciak (69 Sinior), Wichtowski, Szuprytowski, Demianiuk, Nowak (80 Majewski).


Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.