Region

„Zwolnieni z teorii” w siedleckiej Królówce

Siedlce Pon. 20.02.2023 15:20:21
20
lut 2023

Do 21 marca Zuzia, Daria i Karolina - uczennice klasy 3F II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach pod opieką Moniki Kamont, podjęły się realizacji projektu „czytaMY” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Uczennice zaangażowane w projekt piszą o nim tak:

Chcemy aby czytanie mogło stać się pasją , by w czasie czytania, czy po przeczytaniu opowieści będziemy mogli usiąść z innymi „pożeraczami” książek i po prostu porozmawiać o niej. A może przeczytana lub usłyszana książka będzie inspiracją do wspólnego rysowania, wymyślania dalszego ciągu przygód, być może nawet w formie komiksu, albo wielkiej, wspólnej pracy plastycznej?

Czytanie poszerza zasób słów, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę ogólną, pomaga odnosić sukcesy, nie tylko w szkole. Niech się nie martwią ci, co jeszcze nie znają literek, bo chętnie im poczytamy, będziemy namawiać rodziców do czytania swoim pociechom lub innych, już dobrze czytających, do czytania młodszym koleżankom i kolegom.

Słuchanie czytanych lub opowiadanych historii zaspokaja potrzeby emocjonalne, buduje mocną więź między rodzicem a dzieckiem, rozwija wyobraźnię, pamięć i koncentrację, przygotowuje do samodzielnego czytania i pisania, rozwija wrażliwość moralną, zapobiega w uzależnieniu od telefonu czy komputera, przeciwdziała demoralizacji i przemocy, kształtuje na całe życie nawyk czytania.”

Projekt realizowany jest przy współpracy z Katolickim Radiem Podlasie oraz portalem Podlasie24.pl.Inf. Pras.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Lolek Śr. 22.02.2023 16:01:37

Pomysł i realizacja trafiona w "Punkt" - ile % ludzi (nie tylko młodych) teraz czyta książki w dobie świata pogrążonego w mediach, internecie...??? Gratuluję odwagi i życzę efektów...

Najnowsze informacje

Facebook