Region

Znamy laureatów Konkursu AgroLiga 2023

Siedlce Pt. 22.09.2023 13:26:48
22
wrz 2023

Finał wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga 2023 dla województwa mazowieckiego odbył się w czwartek, 21 września w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach. Kapituła doceniła i nagrodziła najbardziej efektywne gospodarstwa i firmy z branży rolnej. Zwycięzcom i wyróżnionym pogratulowali organizatorzy i zaproszeni goście.

Ogólnopolski konkurs AgroLiga organizowany jest od 1993 roku i nagradza wyróżniających się rolników oraz najlepszych przedsiębiorców, działających w branży rolnej. Konkurs AgroLiga na etapie wojewódzkim organizują Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Rolnicy i przedsiębiorcy mogą sami się do niego zgłosić lub zostać zgłoszeni np. przez doradców. Konkurs obejmuje dwie kategorie:„rolnik” i „firma”. Komisja konkursowa, ocenia funkcjonowanie przedsiębiorstwa, wyniki ekonomiczne, zarządzanie przedsiębiorstwem, a także kwestie proekologiczne i współpracę z lokalnymi społecznościami.

Zmagania składają się z dwóch etapów. W pierwszym wyłaniani są Mistrzowie Województw w obu kategoriach. Awansują oni do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczą o tytuł Krajowego Mistrza AgroLigi.

Tegorocznymi Mistrzami województwa mazowieckiego, w kategorii ROLNICY zostali:

Mistrz województwa mazowieckiego Leszek Duszak z żoną Barbarą i synami Tomaszem i Piotrem - producent bydła mlecznego z gminy Grębków.

Wicemistrz województwa mazowieckiego Andrzej Rosłaniec z żoną Ewą – gospodarstwo z produkcją bydła mięsnego z gminy Nasielsk.

Wyróżnienia:

Zbigniew Mitręga z żoną Teresą sadownicy i producenci warzyw gruntowych z gminy Nowa Sucha

Tomasz Pawłowski z żoną Moniką producenci trzody chlewnej w cyklu zamkniętym z gminy Przasnysz

Sylwester Joniak z żoną Moniką producent bydła mlecznego z Rościszewa.

W kategorii FIRMA:

Mistrz województwa mazowieckiego Adam Węgłowski WYRÓB wędlin tradycyjnych Adam Węgłowski z gminy Karniewo

Wicemistrz województwa mazowieckiego Firma SPÓŁDZIELNIA PIECZARKA SIEDLECKA z gminy Suchożebry Prezes Jarosław Trzciński

Wyróżnienie MAGA FOODS SPÓŁKA Z. O.O z gminy Raszyn Prezes Piotr Pawiński – producent szerokiej gamy surówek warzywnych

Wyróżnienie Trans Feed z Mławy Prezes Jakub Danelczyk produkcja preparatów dodatków paszowych dla bydła , drobiu i gołębi 

Wyróżnienie NEW HOLLAND AGRICULTURE z Płocka producent maszyn rolniczych

Wyróżnienie A.H. Sadpol Spółka cywilna z Głuszyny właściciele Państwo Agnieszka i Marek Sobczak w gminie Klwów firma zajmuje się skupem i dystrybucją warzyw i owoców.

Teraz Mistrzowie będą walczyć o tytuł Krajowego Mistrza AgroLigi.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.