Region

Złote Gody w gminie Siedlce

Siedlce Śr. 16.02.2022 11:15:50
16
lut 2022

15 lutego w Urzędzie Gminy Siedlce odbyła się niecodzienna uroczystość – Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli Złote Gody.

Podczas spotkania, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Siedlce.

Uroczystość poprowadził Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach Andrzej Leszkowicz, który skierował kilka słów do Jubilatów:

„Szanowni Jubilaci, prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Wasza dzisiejsza obecność świadczy o tym, że się udało, że byliście silni. Zwyciężyła Wasza miłość i głębokie poczucie obowiązku. Każdy z Was przeszedł długą drogę życia przepełnioną troską o swojego partnera, dzieci, wnuki a może nawet prawnuki. Za to, Dostojni Jubilaci, należy Wam się szacunek i słowa uznania.”

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski. Wójt złożył dostojnym Jubilatom życzenia wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia wraz z podziękowaniem za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznego toastu.

Oprawę artystyczną zapewniły Anna Michalak, Olga Wójkowska oraz Karina Szurek współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie. Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.