Region

Zbigniew Czarczyński, sołtys roku 2019 odebrał nagrodę w Senacie

Siedlce Śr. 07.10.2020 11:41:00
07
paź 2020

28 września w Senacie wręczono nagrody 10 laureatom 18. edycji ogólnopolskiego konkursu „Sołtys Roku”, organizowanego przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Wśród nagrodzonych znalazł się Zbigniew Czarczyński z miejscowości Koszewnica, w gminie Kotuń.

Wydarzenie miało na celu promocje najbardziej aktywnych sołtysów. Uroczystość poprzedziła konferencja „Fundusz sołecki, czy czas na zmiany?”, przygotowana przez komisje: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej we współpracy z organizatorami konkursu. W drugiej części konferencji odbyła się gala konkursu „Sołtys Roku 2019”.


- Spotkaliśmy się, aby uczcić najlepszych z najlepszych. Niezależnie jednak od tego, kto dziś zostanie wyróżniony, chcę podkreślić, że wszyscy zasługujecie na ogromne uznanie. Macie prawo być dumni ze swoich osiągnięć! Wasza działalność, którą mieszkańcy mogą przecież obserwować na bieżąco, zasługuje na uznanie” ‒ powiedział marszałek Tomasz Grodzki, gratulując laureatom konkursu. Przypomniał, że urząd sołtysa jest najstarszą instytucją ustrojową w Polsce, ma prawie 800-letnią historię. „To jest powód do dumy, ale też i zobowiązanie” – mówił marszałek Senatu. W liście skierowanym do zwycięzców konkursu, prezydent Andrzej Duda podziękował im za społeczne zaangażowanie i aktywność na rzecz innych.


Sołtysowi roku 2019 towarzyszyli: wójt gminy Kotuń Grzegorz Góral oraz przewodnicząca rady gminy Kotuń Anita Drabarek.


Inf. na podst. senat.gov.pl
KSKor/Js

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.