Region

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w siedleckiej KRÓLÓWCE

Siedlce Pt. 21.06.2024 23:29:47
21
cze 2024

W piątek, 21 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie siedleckich szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, II Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, ostatni dzień w szkole rozpoczęli od mszy św. sprawowanej w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika.W siedleckiej "Królówce" uroczystość podsumowania roku szkolnego oraz ceremonia rozdania wyróżnień i nagród dla najlepszych uczniów odbyła się na sali gimnastycznej. Oprócz uroczystego podsumowania roku szkolnego przez m.in. Agnieszkę Borkowską - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach, odbyły się tu też pożegnania nauczycieli i pracowników placówki, którzy w tym roku opuszczają mury szkoły przechodząc na emeryturę. Za lata pracy i trud włożony w kształcenie młodzieży, podziękowano m.in. Ewie Kujawie - nauczycielce wychowania fizycznego w szkole oraz ks. Sebastianowi Biskowi, który zmienia miejsce swojej pracy.

Podczas uroczystego apelu dyrektor placówki, Agnieszka Borkowska pogratulowała wszystkim uczniom dobrych wyników w nauce, nieustannych dążeń do poszerzania horyzontów, a także nauczycielom za zaangażowanie i przekazywanie każdego dnia wiedzy młodzieży. Na koniec odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów oraz krótka część artystyczna. Teraz przed uczniami upragnione kilka tygodni wakacji na odpoczynek od nauki i szkoły i zebranie sił na powrót na następny rok nauki we wrześniu.

Rok 2024 jest dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach szczególny. 21 września 2024 roku II Liceum Ogólnokształcące będzie obchodzić 120 - lecie szkoły połączone z IX zjazdem absolwentów szkoły.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
do renenzent Sob. 22.06.2024 09:53:04

Poprawione, dziękuję