Region

XXVI Targi Rękodzieła Artystycznego w Parku Handlowym Arche w Siedlcach

Siedlce Czw. 16.11.2023 14:11:58
16
lis 2023

W dniach 1-2 grudnia, w Parku Handlowym Arche w Siedlcach przy ul. Brzeskiej 134 odbędą się XXVI Targi Rękodzieła Artystycznego.

Targi Rękodzieła Artystycznego są doskonałą okazją do promowania pięknych polskich wyrobów regionalnych, spotkania twórców i rzemieślników. Wspierania kultury regionu.

Wydarzenie odbywać się będzie w dniach:


1 grudnia (piątek) w godz. 10.00-19.00
2 grudnia (sobota) w godz. 9.00-15.00

PROGRAM

1 grudnia, piątek

• Unikatowe stoiska z wyrobami rękodzielniczymi wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników
• KGW na Święta – przegląd stołów Wigilijnych Kół Gospodyń Wiejskich
• 18:00 Wieczór Targowy w Kawiarni toMy (dawniej Cafe Fryderyk)
- wernisaż wystawy i rozstrzygnięcie Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej SZUKAMY NIKIFORA
- nagrodzenie najciekawiej zaaranżowanego stoiska

2 grudnia, sobota

• Unikatowe stoiska z wyrobami rękodzielniczymi wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników
• 11:00 i 13:00 Premiera Spektaklu Teatralnego pt. „Kłopoty Świętego Mikołaja” reż. Łukasz Wawryniuk, zaprezentowany przez dzieci z GOK Zbuczyn
• Święta w duchu upcyklingu – warsztaty świąteczne prowadzone przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej
• Spotkanie z Mikołajem

„Kłopoty Świętego Mikołaja” to tytuł spektaklu Grupy Teatralnej PLUMBLUM, która działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Jego premiera w nowej odsłonie odbędzie się 2 grudnia o godz. 11.00 w Kawiarni toMy.

Nawet Świętemu Mikołajowi zdarza się czasem popaść w tarapaty i musi szukać przychylności u tych, którzy gotowi są podać mu pomocną dłoń, łapę lub nawet kopyto. Bo co gorszego może spotkać Św. Mikołaja, jeśli nie zgubienie worka z prezentami tuż przed Bożym Narodzeniem? Na szczęście wszystko dobrze się kończy: prezenty zostają odzyskane, diabełki stają się aniołkami, a wszystkie dzieci otrzymują prezenty.

W spektaklu zagrają: Mikołaj Olejniczak (Św. Mikołaj), Liliana Wróbel (Anioł I), Kornelia Wróbel (Anioł II), Alicja Izdebska (Diabeł I) oraz Weronika Wysokińska (Diabeł II). Spektakl powstał na podstawie scenariusza ze zbiorów Dilletante – Teatr w Ruchu. Reżyserem przedstawienia jest Łukasz A. Wawryniuk.
Wstęp wolny.

Rzemieślnicze warsztaty artystyczne tworzenia ceramiki, kartek świątecznych czy zapoznania się ze światem krawiectwa to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy cały rok czekają na świąteczny sezon. Gwarantujemy mile spędzony czas, podczas którego będziemy ciepło myśleć o naszych najbliższych i o bożonarodzeniowych życzeniach.
W warsztatach może wziąć udział każdy. Rodzice z dziećmi, babcie i dziadki z wnukami, ciocie i wujkowie, przyjaciółki i koledzy. Wszyscy, którzy mają nieszablonowe podejście do tworzenia.

Podczas dwóch dni Targów odwiedzający będą mieli okazję zakupić produkty stworzone przez regionalnych rękodzielników oraz obejrzeć występ Podlaskiego Janka Muzykanta, Mieczysława Borkowskiego.

- Dołącz do naszej niezwykłej podróży w świat rękodzieła artystycznego. Tworzysz ceramikę, projektujesz przedmioty codziennego użytku. Jesteś rzemieślniczką/rzemieślnikiem? Zapraszamy do wystawienia swojego stoiska na Targach - zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane są pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres: siedlce@arche.pl do 24 listopada 2023 r.

fot. archiwum podlasie24.pl

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.