Region

XXI edycja Gali Charytatywnej New Year’s Party 2024 „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”

Siedlce Sob. 13.01.2024 15:21:32
13
sty 2024

W piątek, 12 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyła się XXI edycja Gali Charytatywnej New Year's Party 2024 pod hasłem „Dzieci Eurolingua, dzieciom lokalnie i międzynarodowo”. Głównym celem koncertu było zebranie i przekazanie środków rzeczowych oraz finansowych na potrzeby dzieci z: Domu Dziecka „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach, siedleckiego „Domu Dziecka pod Kasztanami i Dębami”, dzieciom ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka” oraz dzieciom z Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie. Organizatorem i pomysłodawcą gali, jak co roku jest Szkoła Językowa „Eurolingua", na czele z dyrektor placówki, Renatą Kulik. Szkoła Językowa od lat angażuje się w pomoc potrzebującym dzieciom.

Podczas Gali Charytatywnej odbyła się część artystyczna, która składała się z występów wokalno - tanecznych dzieci i młodzieży ze szkoły językowej. Na wydarzeniu wystąpili: absolwentka szkoły - Żaneta Badełek oraz Kapela Zbucka ze Zbuczyna. Można było wysłuchać utworów świąteczno-noworocznych w różnych językach w wykonaniu słuchaczy Szkoły Językowej Eurolingua.

Dzięki Gali Charytatywnej uda się zakupić niezbędny sprzęt agd, sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne oraz vouchery na wyjścia na kręgle, do kina oraz wycieczki czy kolonie językowo - artystyczne i sportowe. Jak podkreśliła dyrektor szkoły językowej - Renata Kulik, szkoła stara się zebrać i zakupić dla potrzebujących dzieci takie rzeczy, których nie mają możliwości posiadać, a są im niezbędne do rozwoju i edukacji. Prezenty i vouchery dla dzieci i młodzieży ufundowali Mecenasi Gali Charytatywnej -  przedstawiciele regionalnych firm i instytucji oraz patroni honorowi wydarzenia. Podczas oficjalnej gali, Mecenasi Dobrego Serca oraz patroni honorowi otrzymali od organizatorów certyfikaty Mecenasów Dobrego Serca oraz medale za okazane serce i dobroć.

Na koniec wydarzenia oficjalnie zakończono i podsumowano dwumiesięczną akcję „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka". Do XXI edycji Gali Charytatywnej włączyło się wiele różnych instytucji, przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz gminnych ośrodków kultury. Wydarzenie od lat gromadzi lokalną i międzynarodową społeczność. Ludzi angażujących się charytatywnie, biznesowo, społecznie, edukacyjnie oraz w dziedzinie sztuki i kultury. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Europarlamentarzyści, Posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władzy samorządowej. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Gałach Niedz. 14.01.2024 19:22:55

Niezła reklama firmy