Region

XX Festyn Rodzinny w Kotuniu za nami

Siedlce Niedz. 07.07.2024 20:20:06
07
lip 2024

W niedzielne popołudnie, 7 lipca centrum Kotunia w powiecie siedleckim jak nigdy tętniło życiem. Plac Danielaków i pokaźny fragment ulicy Siedleckiej były miejscem Festynu Rodzinnego.

Na zamkniętej dla ruchu głównej arterii miejscowości rozstawiły się stoiska z rożnym, kojarzonym z reguły z podobnymi wydarzeniami asortymentem, prezentowali się też strażacy ochotnicy. Na scenie na Placu Bronisławy i Jana Danielaków wystąpili zaś soliści i zespoły działające w gminie Kotuń.

Wokół sceny lokalnymi smakołykami - od ciast, poprzez napoje, aż do chłodnika i kiełbasy z rusztu, kusiły Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło również policji, wojska i innych instytucji publicznych. Były atrakcje dla najmłodszych, loteria dla starszych i piknik muzyczny przygotowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Siedleckiej.

Warto wspomnieć o atrakcji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jedna z kwiaciarni zaprosiła widzów do samodzielnego przygotowania kompozycji kwiatowych, którą każdy mógł potem zabrać do domu.

W Kotuniu nie zabrakło gwiazd muzyki popularnej. Jako pierwszy wystąpił Andrzej Rybiński, który, zwłaszcza starszej generacji, przypomniał największe przeboje i zaśpiewał swoje nowe piosenki. Na wieczór zaplanowano koncerty zespołów Modem i Masters.

Festyn rodzinny odbył się w Kotuniu po raz 20. Jego głównym organizatorem jest Urząd Gminy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.