Region

XV Wiosna na polu i w ogrodzie nie tylko dla działkowców

Siedlce Wt. 28.03.2023 13:24:44
28
mar 2023

16 kwietnia, przy ul. Kazimierzowskiej 21 w Siedlcach, odbędzie się kolejna, piętnasta już edycja wiosennej imprezy wystawienniczo-targowej „Wiosna na polu i w ogrodzie”. Tradycyjnie na zwiedzających czeka bogata oferta sprzedażowa i edukacyjna.

Wiosenna edycja targów, w przeciwieństwie do jesiennej imprezy „Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym”, odbywa się na mniejszą skalę, ale zainteresowanie jest równie duże.

– Cieszymy się, że z roku na rok nasza impreza przyciąga coraz więcej zwiedzających. Wiosna to czas urządzania i upiększania ogrodów oraz działek, dlatego nasza oferta jest tak atrakcyjna - mówi Józef Jan Romańczuk, dyrektor MODR Oddział Siedlce. - Przed rokiem gościliśmy ponad 60 wystawców z kilkunastu branż. I w tym roku pojawią się wystawcy, oferujący usługi na rzecz rolnictwa, producenci sprzętu ogrodniczego, ziół, kwiatów, drzew owocowych i ozdobnych. Będą też stoiska gospodarstw ekologicznych, agroturystyki i zagród edukacyjnych, a właściciele pasiek pszczelich zaprezentują owoce swojej pracy. Odwiedzający będą mogli też skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla uczestników oraz występów lokalnych zespołów artystycznych.

Przed publicznością wystąpią m.in. zespoły: „Korniczanie” ze Starej Kornicy, „Wiśniewiacy” z Wiśniewa, „Złote Kłosy” z Wyczółk, „Zaliwianki” z Krzymosz, „Ale Babki” z Pruszyna i „Strzałki” ze Strzały. Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu siedleckiego zaprezentują autorskie rękodzieło oraz zaproszą do degustacji lokalnych specjałów. Możemy również liczyć na udział artystów ludowych, których wytwory zawsze cieszą się dużym powodzeniem – wylicza gospodarz „XV Wiosny na polu i w ogrodzie”.
- Uczestnicy wiosennej edycji targów będą mieli również okazję wysłuchać prelekcji funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach na temat szkodliwości wypalania traw pod hasłem: „Stop pożarom traw”. Z kolei pracownicy MODR Oddział Siedlce będą udzielać zainteresowanym rolnikom porad w zakresie dopłat bezpośrednich oraz służyć pomocą merytoryczną w każdym innym temacie, związanym z obszarem działania tejże instytucji – dodaje Tomasz Kondraciuk, komisarz imprezy. Podczas trwania „XV Wiosny na polu i w ogrodzie” osoby, które oddały krew w ramach akcji „100 litrów na stulecie MODR”, otrzymają sadzonki przygotowane przez Nadleśnictwo Siedlce. - Przypominamy, że można zgłaszać się do oddziałów terenowych Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub do punktów mobilnych na terenie całego kraju i na hasło „ODR” oddawać krew – dodaje Józef Jan Romańczuk.

- Mamy nadzieję, że bogata oferta naszej wiosennej imprezy wystawienniczo-targowej spełni Państwa oczekiwania, umożliwi miłe i rodzinne spędzenie czasu oraz zachęci do zakupów. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu wystawców z całego kraju oraz gości i mieszkańców nie tylko terenów wiejskich – zachęca dyrektor MODR Oddział Siedlce.

Zainteresowani wystawcy znajdą dokumenty do pobrania, w tym ZGŁOSZENIE na wystawę, na stronie MODR www.modr.mazowsze.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Siedlce we współpracy z miastem Siedlce.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.