Region

XII edycja Siedleckiego Dyktanda

Siedlce Śr. 07.02.2024 12:44:46
07
lut 2024

W czwartek, 1 lutego w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu w Siedlcach rozpoczęła się XII edycja Siedleckiego Dyktanda dla szkół, studentów i dorosłych. Wówczas z dyktandem zmierzyli się chętni studenci, absolwenci uniwersytetu oraz pełnoletni ochotnicy. Z kolei w środę, 7 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach z tekstem dyktanda zmierzyli się uczniowie klas VII – VIII oraz klas I - III, a po południu ich rodzice.

Dyktando Siedleckie pisali także uczniowie klas IV- VI w Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach, uczniowie szkół ponadpodstawowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu Siedlec i okolic.

XII edycja dyktanda ma na celu m.in. upowszechnianie kultury języka polskiego, kształtowanie umiejętności prawidłowego stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych wśród lokalnej społeczności oraz propagowanie nawyków zdrowej rywalizacji.

Tekst pierwszego dyktanda dla klas VII – VIII w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach, przeczytał i podyktował młodzieży Andrzej Sitnik, Prezydent Miasta Siedlce. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wybranie Mistrza Ortografii oraz Wicemistrzów Ortografii odbędzie się 15 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach. Reprezentacje szkół w poszczególnych kategoriach, które najlepiej napiszą dyktando, otrzymają dyplom Szkoły Mistrzów Ortografii.

Tekst dyktanda opracowany został na podstawie zasad pisowni i interpunkcji zawartych w Wielkim Słowniku Ortograficznym PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod red. prof. Edwarda Polańskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Andrzej Sitnik, Prezydent Miasta Siedlce.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz Portal informacyjny Podlasie24.pl


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.