Region

Wodynie: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

Siedlce Wt. 21.03.2023 16:14:36
21
mar 2023

Gmina Wodynie buduje kanalizację w kolejnej miejscowości. Jej wójt Wojciech Klepacki poinformował Radio Podlasie, że właśnie ruszyły prace w Rudniku Dużym. Kanalizacja ma być tam gotowa w listopadzie.

Wojciech Klepacki podkreślił, że odbyło się spotkanie z mieszkańcami wsi, podczas którego poinformowano o tej inwestycji oraz zachęcono do przyłączania się do sieci. W Urzędzie Gminy są już wydawane decyzje o warunkach technicznych przyłączy.

Wojciech Klepacki dodał, że w tym roku zaplanowano również modernizację stacji uzdatniania wody w Seroczynie, zakup pojazdu do ciśnieniowego udrażniania sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Jedlinie.

Wszystkie wspomniane inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu w wysokości 8,5 mln zł. Ich całkowity koszt wyniesie ok. 9,2 mln.

Dotychczas Gmina Wodynie w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ładu otrzymała blisko 17 mln zł dofinansowania. Za te pieniądze zmodernizowano drogi i część infrastruktury sportowej.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.