Region

Warsztaty „Koduj z Gigantami"

Siedlce Pon. 27.02.2023 15:09:12
27
lut 2023

W miniony weekend, 25-26 lutego w Siedlcach odbyła się kolejna edycja akcji „Koduj z Gigantami”. W trakcie warsztatów dzieci i młodzież mogła nauczyć się podstaw programowania, a przy tym poznać gry z czasów młodości swoich rodziców.

Bartosz Jamborski, organizator warsztatów programowania w Siedlcach i Łukowie, który zawodowo pracuje jako programista, a także uczy dzieci programowania podkreślił, że jest to już 12 akcja warsztatów programowania. Tym razem pod hasłem „Retroprogramowanie”. Za pomocą nowoczesnych środowisk programowania, podczas zajęć można połączyć dwa światy: świat dziecka i świat rodzica, i przenieść się do świata gier retro 80-90 lat.

Podczas warsztatów uczestnicy pracowali w środowiskach programowania takich jak: MINECRAFT Education Edition, Scratch, APP Inventor, który umożliwia projektowanie aplikacji na smartfony oraz poznali podstawy programowania w językach wysokiego poziomu: PYTHON i C#.

Zorganizowane warsztaty były bezpłatne, do udziału w nich, poza zapisem wcześniej, wystarczyły chęci i podstawy wiedzy z obsługi komputera. Lekcje programowania miały być możliwością sprawdzenia przez każdą osobę, czy odnajduje się w tajemniczym świecie nowych technologii. Jak podkreślił Jamborski - nauka programowania wpływa pozytywnie na rozwój myślenia logicznego, pobudzenie kreatywności, polepsza umiejętność rozwiązywania problemów, uczy samodzielności, wytrwałości oraz współpracy w grupie.

W bezpłatnych zajęciach „Koduj z Gigantami” mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat. Warsztaty zostały wsparte m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, GovTech, Janusza Cieszyńskiego - Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.