Region

Wahadło w Chodowie. Ruszyła przebudowa drogi wojewódzkiej nr 696

Siedlce Pon. 29.05.2023 18:27:28
29
maj 2023

Rozpoczęła się zapowiedziana już w marcu przebudowa drogi wojewódzkiej nr 696 w Chodowie. Roboty obejmą odcinek niecałego kilometra, ale jeździ się tam na zmianę, czekając na zielone światło.

Przebudowa wiąże się z rozciągnięciem zabudowy Chodowa w kierunku Węgrowa. Istniejące chodniki nie sięgały już końca miejscowości. Monitowani w tej sprawie mazowieccy drogowcy uznali, że jak robi się chodnik, to trzeba zrobić i odwodnienie, a jak odwodnienie, to i zjazdy oraz poprawki samej jezdni. W ten sposób zrobiła się z tego robota na 12 miesięcy i za 2,3 mln zł.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę pod koniec marca, zapowiadając wprowadzenie wykonawcy na plac budowy zaraz po Wielkanocy. Sprawy się jednak przeciągnęły i ostatecznie tymczasowe oznakowanie oraz ciężki sprzęt pojawiły się tam dopiero teraz. 29 maja było widać tylko zrywanie trawy i wierzchniej warstwy gruntu z pobocza, ale w pobliżu widać już złożone rury do budowy odwodnienia i w najbliższych dniach drogowe „wykopki” pójdą na całego. Dla kierowców pokonujących trasę Siedlce-Węgrów oznacza to kilka minut stania przed tymczasową sygnalizacją świetlną albo korzystanie z której z dróg lokalnych.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook