Siemiatycze

W Drohiczynie świętowali sołtysi

Region Pt. 17.03.2023 12:57:19
17
mar 2023

Raz w roku – 11 marca swoje święto mają sołtysi. W Drohiczynie obchody Gminnego Dnia Sołtysa zorganizowano 16 marca. Była to okazja do merytorycznej dyskusji o sprawach sołectw, a przede wszystkim do podziękowania sołtysom za ich pracę. Nie zabrakło również tortu i wspólnego odśpiewania „100 lat!”.

Praca i świętowanie to rzeczywistości, których na wsi nie da się rozdzielić, powiedział Radiu Podlasie burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. - Kiedy zbierzemy się jakąś większą grupą nie da się uniknąć rozmów na temat spraw bieżących zwłaszcza, że jest to początek roku, nowy budżet i nowe zadania. Sołtysi chcą te informacje przekazać u siebie.

Anna Motylewicz jest sołtysem w Minczewie, to jej pierwsza kadencja w którą pani sołtys bardzo się angażuje - Bycie sołtysem to duże wyzwanie, ale też wiele sukcesów, wiele radości, współpraca z ludźmi – to coś pięknego. Owszem sołtys zbiera podatki, to nadal jest jego zadanie, ale dziś jest też człowiekiem, do którego można przyjść, porozmawiać. Wspólnie rozwiązujemy różnego rodzaju problemy, wspólnie cieszymy się z sukcesów.

Pani Anna należy też do działającego w Minczewie Koła Gospodyń Wiejskich, jak zauważa jest to także działalność, która integruje ludzi. Do zakładania KGW zachęca burmistrz podkreślając, że daje to możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy dla sołectwa, a dzięki temu też realizowania różnorodnych działań.

Podczas spotkania życzenia sołtysom składał burmistrz Wojciech Borzym i przewodniczący Rady Miejskiej Marian Rogowiec, a w imieniu starostwa siemiatyckiego wicestarosta Sylwester Zgierun do życzeń dołączając monografię Siemiatycz. Książka, którą wydał powiat siemiatycki, jest też inspiracją dla innych, zauważył Wojciech Borzym i zapowiedział, że gmina Drohiczyn również nosi się z zamiarem opracowania podobnego wydawnictwa opisującego historię ziemi drohickiej.

Na spotkanie sołtysów zajrzała z radiowym mikrofonem Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Adam Cichy Śr. 22.03.2023 15:28:27

A gdzie jest Starosta Marek B. Czyżby bał się trudnych pytań od sołtysów???