Region

VII Charytatywne Mikołajki w Kotuniu

Siedlce Pon. 04.12.2023 09:35:25
04
gru 2023

To już tradycja w Kotuniu. Po raz siódmy w Zespole Oświatowym zorganizowano w niedzielę, 3 grudnia „Gminne Mikołajki Charytatywne”. Tym razem dochód z wydarzenia był przeznaczony na wykrywanie nowotworów u dzieci. Wrzucając datek do puszki można było np. nabyć własnoręcznie przygotowany stroik świąteczny, słodkie pyszności lub przekąski.

Impreza co roku cieszy się w gminie Kotuń dużym zainteresowaniem. Hala sportowa pękała w szwach. Każdy, kto odwiedził Zespół Oświatowy, chciał wesprzeć szczytny cel. Oprócz zakupów można było podziwiać na scenie m.in. występy uczniów, „Pana Sprężynki”, czy chóru działającego przy parafii w Kotuniu. Po bokach sceny swoje stoiska prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, Policja, Wojsko. Była też dla pań strefa „beauty”. Nowością w tym roku był symulator jazdy kolarskiej. Na mikołajach nie mogło zabraknąć św. Mikołaja.

W 2016 roku udało się przebadać blisko 200 dzieci z terenu gminy Kotuń w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda pod kątem nowotworów. W tym roku władze gminy za zebrane środki chcą powtórzyć tę akcję.

Jak co roku w organizację mikołajek włącza się ogromna liczba mieszkańców gminy Kotuń: strażacy, szkoły, sołectwa, KGW oraz pracownicy urzędu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.