Region

Trzech Tenorów- „Vincero" z udziałem Orkiestry Salonowej „Moderato" pod dyrygenturą Orlina Bebenova z okazji Dnia Mamy w CKiS w Siedlcach

Siedlce Niedz. 28.05.2023 13:42:48
28
maj 2023

W sobotę, 27 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbył się koncert celebrujący Dzień Mamy w wykonaniu trzech Tenorów „Vincero" z udziałem Orkiestry Salonowej „Moderato" pod dyrygenturą Orlina Bebenova.

Tercet „Vincero" tworzą: Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta oraz Bartosz Kuczyk. Tenorów połączyła zarówno wspólna pasja do śpiewu, jak i przyjaźń. Ich wzajemną sympatię na scenie po prostu czuć. Razem tworzą atmosferę pełną dobrego humoru, żartów i pozytywnej energii. Bartosz Kuczyk, oprócz śpiewania podczas koncertu odegrał rolę konferansjera. Od samego początku koncertu złapał bezpośredni kontakt z publicznością, bawiąc widzów dowcipnymi opowiastkami.

Tenorzy podczas koncertu razem z orkiestrą świetnie się uzupełniali. Wysokie głosy trójki artystów, w połączeniu z orkiestrą, dały spektakularny efekt. Nie można zapomnieć także o udziale Orlina Bebenowa, który oprócz swojej roli dyrygenta orkiestry, wcielił się także w rolę śpiewaka. Dzięki temu widzowie usłyszeli nawet utwory w wykonaniu czwórki tenorów. Sam Bartosz Kuczyk zażartował, że jest to „ taki bonus dla widzów, bo w sumie kupili bilety na trójkę tenorów, a nawet czwarty w pakiecie zaśpiewał".
Przez ponad dwie godziny siedlecką salę CKiS-u wypełniały donośne, pełne siły głosy mężczyzn. Koncert rozpoczął utwór „Blondynki, brunetki”… W przygotowanym repertuarze pojawiły się także kawałki operowe, utwory Johann' a Straussa, Bacha, a nawet musicalowe, jak piosenka z „ Dzwonnika z Notre Dame” Riccardo Cocciante. Mirosław Niewiadomski jako wierny fan Elvisa Presleya, zaprezentował jego „Always on my mind”. Artyści nie odpuścili także sprawdzenia wokalu publiczności i przez cały koncert gorąco zachęcali widzów do wspólnego śpiewania.

Bez bisów się nie obyło, a widownia najchętniej by nie dała grupie „Vincero” zejść ze sceny. Po zakończonym koncercie była możliwość zakupienia płyty tenorów z autografem, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia czy porozmawiania z artystami.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
siedlczanin Pon. 29.05.2023 16:39:29

dzień dobry ,koncert cudowny, więcej takich wydarzeń w naszym mieście powinno być.