Region

Trwają prace przy budowie autostrady A2 pomiędzy Sworami i Białą Podlaską

11
kwi 2023

Trwają prace przy budowie odcinka autostrady A2 pomiędzy Sworami i Białą Podlaską. Przez ostatnie trzy miesiące zaawansowanie prac wzrosło o 15 procent i obecnie wynosi 35 procent. We wrześniu ub. roku GDDKIA otrzymała decyzję ZRID. Od tego czasu prowadzono prace ziemne i budowę obiektów inżynierskich w ciągu przyszłej autostrady i nad nią. Inwestycję realizuje firma Polaqua.

Odcinek obejmuje 14 km autostrady o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Pozostawiona zostanie również rezerwa pod trzeci pas. Powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych w miejscowości Kolonia Sitnik, węzeł Biała Podlaska na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 811 i obwód drogowy z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi. Ostatnio wykonywano m. in.: roboty ziemne w zakresie układania linii kablowej, wykonanie warstwy betonu osłonowego na izolacji z papy dla przepustów, montaż zbrojenia ław fundamentowych.

Zgodnie z umową, trasa ma być gotowa w październiku 2024 r.

O tym, jak zaawansowane są prace przy realizacji autostrady na 3 odcinkach, między Kałuszynem a Siedlcami mogliśmy usłyszeć w dzisiejszej audycji "O tym się mówi". Gościem Andrzeja Materskiego była Małgorzata Tarnowska - rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad, oddział Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała zdjęcia, na których możemy zobaczyć postęp prac w budowie autostrady A2 na odcinku Swory – Biała Podlaska


źródło: https://www.facebook.com/gddkia
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.