Region

STBS z OLX-a

Siedlce Wt. 06.06.2023 18:07:58
06
cze 2023

Budują, choć jeszcze nie wszystko sprzedali. Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pod koniec maja wciąż szukało chętnych na mieszkania w budowanym bloku przy ulicy Gospodarczej.

STBS jest spółką należącą do miasta i otrzymuje od niego grunty pod budowę nowych bloków. Mimo takiego wsparcia wzrost cen materiałów i usług budowlanych sprawił, że kiedy po sporych perturbacjach rozpoczęto w końcu budowę nowego bloku, część potencjalnych najemców stwierdziła, że nie stać ich na zamieszkanie w nim. Na majowej sesji rady miasta prezes Adam Zawadzki mówił – O rozpoczęciu budowy informowaliśmy w pierwszym rzędzie osoby zapisane na naszej liście. One miały pierwszeństwo w podjęciu decyzji, ale wiele z nich wycofało się, bo partycypacje wychodzą w tej chwili dość duże.

Owe partycypacje (odpowiadające 30 proc. kosztów budowy) wynoszą dla oferowanych jeszcze mieszkań od dziewięćdziesięciu kilku do stu kilku tysięcy złotych. Mimo ubytku chętnych Towarzystwo jest przekonane, że uda mu się zasiedlić blok w całości, bo do końca budowy zostało jeszcze sporo czasu. Duże i małe mieszkania już się rozeszły. Pod koniec maja do wzięcia było jeszcze siedem: dwupokojowych, czterdziestometrowych.

Pewne kontrowersje wzbudził fakt, że swoje mieszkania STBS wystawia na popularnej platformie sprzedażowej w internecie. Radny Maciej Nowak zastanawiał się, czy towarzystwo jest w aż takiej desperacji, by ogłaszać swoje mieszkania na OLX-ie. Na co prezes Zawadzki odpowiedział, że to nic dziwnego. STBS ogłaszał się w mediach lokalnych, ale OLX ma ogólnopolski zasięg, a mieszkaniem w Siedlcach są zainteresowani ludzie z innych części Polski.

Blok przy Gospodarczej 19 ma być oddany do użytku w listopadzie przyszłego roku.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.