Region

Spotkanie Szymona Hołowni z mieszkańcami regionu

Siedlce Niedz. 19.03.2023 08:43:21
19
mar 2023

Szymon Hołownia - przewodniczący partii Polska 2050 spotkał się w piątek, 17 marca z mieszkańcami regionu. Wydarzenie zorganizowano w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Podczas prawie dwugodzinnego spotkania, polityk zwrócił uwagę na trwającą już rywalizację związaną ze zbliżającymi się jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Podkreślił pilną potrzebę zmian w systemie służby zdrowia, poprzez m.in. sprofilowanie lekarzy POZ, profilaktykę chorób i konieczność skrócenie oczekiwania na wizyty u lekarzy specjalistów. Mówił o potrzebie zmian w edukacji i wielu innych dziedzinach życia codziennego.

O obecnym okresie powiedział, że jest to czas wyciągnięcia wniosków i rozliczeń władzy przez społeczeństwo. Podkreślił, że Polacy potrzebują polityki rządu nie takiej do zagłaskania czy przytulenia, ale polityki, gdzie rządzący to rzemieślnicy, których zadaniem jest naprawiać rzeczy, które tego wymagają. Przyszły rząd, jego zdaniem, ma sprawić i umieć zrobić to do czego się zadeklarował i do czego został wybrany. Hołownia podkreślił ważność kwestii wolności mediów. Przyznał też, że nie jest w stanie obywatelom obiecać „kufra złota", ale postawi na przejrzystość prawa, jasne zasady i spełnienie zadeklarowanych obietnic.

Zaznaczył, że Polacy są na pół roku od wyborów i to nasz naród musi wybrać mądrze i odpowiedzialnie dla swoich dzieci, wnuków, a zmiany można wprowadzić tylko razem. On sam stawia na realne rozwiązanie problemów.

Po przemowie Hołowni znalazł się czas na pytania osób zebranych. Poruszane zagadnienia dotyczyły m.in. programu lidera partii, otwartości na współpracę z innymi koalicjami i rozwój edukacyjny dla nauczycieli.

Na koniec spotkania Szymon Hołownia jeszcze raz zaakcentował, że najbliższe wybory będą najważniejszymi od 30 lat. Podkreślił, że jego partia jest przygotowana na wybory - ma wizję zmian w zakresie wielu gałęzi struktury naszego państwa i są to realne, sprecyzowane cele, możliwe do osiągnięcia. Zwracając się do uczestników spotkania mówił, że maja czas na zastanowienie Polaków jakiej władzy i systemu zarządzania oczekują i najważniejszą rzeczy teraz jest to by na jesieni każdy z obywateli poszedł na wybory i odważył się zagłosować na swoją wizję Polski.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Polka Pon. 20.03.2023 07:39:45

A ja, przypominam przypominającemu, że nie powinien się wypowiadać w imieniu wszystkich za PIS , bo jest jeszcze takie ugrupowanie jak PJJ i większość będzie na nie głosowała

lokalny ważny polityk PiS Niedz. 19.03.2023 14:52:34

Przypominam panu Hołowniowi, że na Podlasiu, w Siedlcach, w Łukowie, Garwolinie, Radzyniu, Łochowie, itd wszyscy obywatele głosują na PiS. Nic się nie zmienia i nie zmieni dlatego nie ma pan czego u nas szukać.

siedlczanin Niedz. 19.03.2023 18:25:05

Dzięki Bogu nie wszyscy w Siedlcach głosują na PiS.

Najnowsze informacje

Facebook