Region

Słoma, obornik i transparent przed posesją posła z Siedlec...

Siedlce Wt. 20.10.2020 15:03:00
20
paź 2020

W poniedziałek, 19 października późnym wieczorem na chodniku przed posesją posła Krzysztofa Tchórzewskiego ktoś wysypał obornik i słomę. Przymocowano także baner z krytycznym tekstem pod adresem parlamentarzysty.

Incydent prawdopodobnie związany jest z ogólnopolską akcją rolników z Agro Unii, w ramach której właśnie w okolicach miejsc zamieszkania posłów, którzy głosowali za „piątką dla zwierząt” podejmowane są takie działania. Rolnicy, lub osoby podające się za rolników przed domami głównie posłów PiS, wysypują słomę, obornik lub wylewają gnojówkę. W naszym regionie doświadczył tego już m. in.: poseł Sławomir Skwarek z powiatu łukowskiego.

Akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt („piątki dla zwierząt"), forsowanej przez PiS – przy sprzeciwie niektórych posłów tej partii.

Projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królików, ale w nowelizacji senat zawarł vacatio legis dla tego zapisu. Oprócz tego w ustawie znajduje się ograniczenie uboju rytualnego tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, zakaz trzymania na stałe zwierząt na uwięzi czy zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Projekt z poprawkami poparł Senat.

Rolnicy liczą, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę. Aby go „przekonać” organizują w najbliższych dniach serię protestów, polegających głównie na blokowaniu dróg WIĘCEJ

Zdjęcia otrzymaliśmy od Czytelniczki. Dziękujemy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.