Region

Sławomir Sosnowski: "Spodziewałem się, że wynik będzie dobry"

Siedlce Pon. 16.10.2023 08:15:09
16
paź 2023

Trzecią siłą polityczną w Polsce jest według wstępnych wyników sondażowych - Trzecia Droga, czyli PSL i Polska 2050. I to właśnie kandydat jednej z partii, wchodzącej w skład Trzeciej Drogi - Sławomir Sosnowski z PSL był kolejnym gościem Marcina Jabłkowskiego w powyborczym poranku na antenie KRP.

– Spodziewałem się dobrego wyniku – tak komentuje wstępne wyniki wyborów Sławomir Sosnowski. W poranku wyborczym na antenie Radia Podlasie polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził, że Trzecia Droga, która niedawno balansowała w sondażach na granicy progu wyborczego, zyskała na rekordowej frekwencji.

– Myślę, że wielu młodych ludzi, którzy chcieli zagłosować na opozycję, szukało dobrej propozycji, a ten wynik pokazuje, że nasza znalazła ich uznanie – powiedział Sławomir Sosnowski. Odnosząc się do polaryzacji politycznej i widocznego podziału geograficznego (gdzie we wschodniej Polsce przeważa rząd, a w zachodniej opozycja) wyraził opinię, że nie należy się tu spodziewać szybkich zmian: – Widać to od lat, a takie tendencje nie zmieniają się z roku na rok czy z kadencji na kadencję. To jest proces. Natomiast sądzę, że ta rekordowa frekwencja sprawiła, że notowania Prawa i Sprawiedliwości są niższe, niż cztery lata temu.W opublikowanych po zamknięciu lokali wyborczych sondażach Trzecia Droga uzyskała 13 procent. Podany w poniedziałek przed godziną 8.00 oficjalny wynik z niecałych dziesięciu procent komisji jest niższy (ok. 9 proc.), ale wciąż zdecydowanie powyżej progu.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.