Siedlecki projekt „WIDZĘ” z Brązowym Wilkiem. Ponad 2600 par okularów trafi do potrzebujących
Siedlce
Śr. 03.06.2026 11:33:55
03
cze 2026
cze 2026
Projekt „WIDZĘ” realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach został nagrodzony Brązowym Wilkiem w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych młodzieżowym inicjatywom społecznym w Polsce.
Celem projektu była zbiórka niepotrzebnych okularów korekcyjnych, które dzięki współpracy z Lions Club Warszawa Host trafiają do osób potrzebujących, przede wszystkim w krajach Afryki i Azji, gdzie dostęp do specjalistycznej opieki okulistycznej jest ograniczony. W ramach akcji udało się utworzyć ponad 30 punktów zbiórki, a mieszkańcy Siedlec i okolic przekazali ponad 2600 par okularów.Inicjatywa została również zauważona przez media lokalne i ogólnopolskie. O projekcie informowało m.in. Katolickie Radio Podlasie, portal Podlasie24.pl, a także TVP3 realizując materiał w siedleckim „Ekonomiku”, co pozwoliło dotrzeć z informacją o akcji do szerokiego grona odbiorców.
Finał olimpiady Zwolnieni z Teorii odbył się 28 maja na stadionie Legii Warszawa. To tam projekt „WIDZĘ” został uhonorowany Brązowym Wilkiem, potwierdzając skuteczność i skalę działań podjętych przez uczniów.
Projekt nadal jest kontynuowany – w wybranych punktach wciąż można przekazywać niepotrzebne okulary. Inicjatywa ma być rozwijana również w kolejnych miesiącach.



na podst. przesłanej inf.

0 komentarze