Region

Siedlce: Otwarcie fontanny na placu gen. Władysława Sikorskiego

Siedlce Sob. 10.09.2022 09:15:42
10
wrz 2022

W piątek, 9 września wieczorem została uroczyście otwarta nowa fontanna na placu gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach. Fontanna została zaprojektowana tak by można było ją podświetlać, tworząc różnego rodzaju iluminacje świetlne, które razem z muzyką mają zapewnić oprawę wydarzeń odbywających się na placu.

Multimedialna fontanna sama w sobie także stanowi nową atrakcję w Siedlcach. Oprócz budowy fontanny plac gen. Władysława Sikorskiego zyskał nowe oblicze. Wymieniono całą nawierzchnię, na placu pojawiły się pierwsze drzewa, kwietniki i ławki dla przyszłych odwiedzających.

Na dzień otwarcia Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, która zarządza placem przygotowała specjalny pokaz z wykorzystaniem efektów świetlnych połączonych ze ścieżką dźwiękową znanych i lubianych utworów. Siedlczanie mieli możliwość podziwiać tryskające fontanny m.in. przy piosenkach: „The sound of silence”- Disturbed, „The show must go on”-Queen, „The Black Pearl”- Klaus Badelt, „Can you feel the love tonight”- Elton John, „Jaskółka uwięziona”- Stan Borys, „The Final Countdown”- Europe.

Deszcz ani niska temperatura nie przeszkodziła mieszkańcom tłumnie stawić się na placu. Punktualnie o 20.00 Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik powitał wszystkich, podziękował za przybycie, Agencji Rozwoju Miasta za pomoc w realizacji i oficjalnie otworzył pokaz fontann. Kilka osób zapytanych z tłumu o wrażenia z nowej atrakcji, z entuzjazmem chwaliła pomysł i wykonanie. Najbardziej uradowane były dzieciaki, które od początku pokazu wesoło przebiegły między fontannami.

Nowa fontanna będzie działała codziennie w godzinach 9.00-21.00. W piątki i weekendy o godzinie 20.00 będą włączane iluminacje świetlne z muzyką.
0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.