Region

Siedlce: kronika policyjna

Siedlce Pon. 04.12.2023 17:15:35
04
gru 2023

Zatrzymania osób poszukiwanych, oszustwa, nietrzeźwy kierujący i wypadek drogowy – tym w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze siedleckiej KMP.

Poszukiwani
W Siedlcach policjanci WK KMP Siedlce zatrzymali 39-latka poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez SR w Siedlcach celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę przekazano do ZK Siedlce.

W Mokobodach policjanci z PP w Kotuniu zatrzymali 38-latka poszukiwanego na podstawie Listu Gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku. Ponadto mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach celem odbycia 242 dni pozbawienia wolności. Zatrzymany został przekazany do ZK.

Oszustwa
Mieszkanka gminy Siedlce straciła prawie 21 tys. zł. 46-latka na jednym z portali społecznościowych wystawiła na sprzedaż meble. Nieznany sprawca skontaktował się z kobietą i pod pretekstem kupna mebli przesłał jej link, dzięki któremu pozyskał dane dostępowe do rachunku 46-latki. Następnie bez wiedzy oraz zgody właścicielki rachunku bankowego dokonał transakcji bezgotówkowych na kwotę łączną wynoszącą prawie 21 tys. zł.

Do podobnej sytuacji doszło na terenie gminy Kotuń. 46-latka za pomocą jednego z portali społecznościowych chciała sprzedać stół z krzesłami. Nieznany sprawca skontaktował się z kobietą, a następnie wysłał link do akceptacji zamówienia. 46-latka klikając w niego udostępniła sprawcy swoje dane do rachunku bankowego. Oszust dzięki temu za pośrednictwem trzech transakcji bezgotówkowych wypłacił pieniądze w kwocie prawie 20 tys. zł.

Nietrzeźwy kierujący

W gminie Korczew 47-letni mężczyzna kierował samochodem marki Renault znajdując się w stanie nietrzeźwości (3,5 promila), a następnie skręcając do swojej posesji wpadł samochodem do przydrożnego rowu. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Mężczyzna po wykonaniu czynności został zwolniony.

Wypadek drogowy

W piątek, 1 grudnia o godzinie 20.20 w Siedlcach na ulicy Garwolińskiej doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc w kierunku północnym nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do potrącenia dwóch pieszych w wieku 68 i 85 lat, przechodzących po oznakowanym przejściu dla pieszych. Obie poszkodowane z obrażeniami ciała zostały przewiezione przez załogę Ratownictwa Medycznego do szpitala.

kom. Ewelina Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.