Region

Siedlce: kronika policyjna

Siedlce Pon. 20.11.2023 14:17:49
20
lis 2023

Nietrzeźwi kierujący, kierowanie pojazdem pomimo zakazu, kradzież, wypadek drogowy oraz zatrzymanie osoby poszukiwanej to sprawy, którymi w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze siedleckiej KMP.

Nietrzeźwi kierujący
W miejscowości Wodynie policjanci KP Skórzec w trakcie wykonywanych czynności służbowych zatrzymali 62-latka, który kierował pojazdem marki Renault po drodze publicznej, znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 1,1 promila w organizmie mężczyzny. Ponadto podczas kontroli okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia. 62-latka zwolniona po wykonaniu czynności.

W miejscowości Żelków Kolonia 37-latka kierująca samochodem osobowym marki Skoda jadąc drogą krajową nr 2 z Siedlec w kierunku Terespola ujęła 51-letniego mężczyznę nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu (pobrano krew do badań). Kierujący pojazdem marki Audi wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z nieutwardzonej drogi podporządkowanej, czym doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem kobiety.

Kierowanie pojazdem pomimo zakazu

W sobotę, 18 listopada 35-letni mieszkaniec gminy Zbuczyn jadąc pojazdem marki VW od miejscowości Grochówka w kierunku Siedlec z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym marki DAF kierowanym przez 24-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia kierowca VW z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Kierowcy VW nie zbadano ze względu na obrażenia, ale pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Ponadto 35-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Kradzież roweru

W Siedlcach nieustalony sprawca z terenu posesji zabrał w celu przywłaszczenia niezabezpieczony rower marki ROMET E-GEN C10 o wartości 3000 złotych na szkodę zgłaszającej 65-letniej mieszkanki gminy Siedlce.

Wypadek drogowy

W sobotę, 18 listopada w miejscowości Mościbrody 49-latek kierujący pojazdem marki VW z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego działania na łuku drogi zderzył się z pojazdem marki VW Polo kierowanym przez 36-latka. W VW polo jechały 2 osoby dorosłe i dziecko. Wszyscy troje zostali przewiezieni do szpitala. Najpoważniejszych obrażeń doznał kierowca, który pozostał w szpitalu.

Poszukiwany

W Siedlcach policjanci WK KMP Siedlce zatrzymali 46-letniego mieszkańca miasta poszukiwanego na podstawie Nakazu Doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności mężczyznę przekazano do ZK Siedlce.

kom. Ewelina Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.