Region

Siedlce: kronika policyjna

Siedlce Pon. 18.09.2023 18:05:31
18
wrz 2023

Kradzież, naruszenie zakazu sądowego, nietrzeźwy kierujący, oszustwa i złamanie zakazu sądowego – tymi sprawami w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze siedleckiej KPM.

Kradzież
W miejscowości Białki na terenie dyskontu spożywczego przy ul. Łukowskiej 25-letni mężczyzna, mieszkaniec Siedlec dokonał kradzieży artykułów spożywczo-przemysłowych o łącznej wartości prawie 1750zł złotych, czym spowodował straty na szkodę sklepu. Sprawcę zatrzymano i osadzono w PdOZ KMP Siedlce do wyjaśnienia. Odzyskany towar w nienaruszonym stanie powrócił do dalszej sprzedaży.

Naruszenie zakazu sądowego
W miejscowości Żeliszew Duży policjanci KP w Mokobodach zatrzymali pojazd marki Renault. W trakcie kontroli okazało się, że 34-letni kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Otwocku.

Nietrzeźwy kierujący
W miejscowości Ujrzanów 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej będąc w stanie nietrzeźwości, kierował pojazdem marki Hyuindai po drodze publicznej. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd odholowano na koszt właściciela na parking, a kierowcę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Oszustwa
43-letni mieszkaniec gminy Wiśniew złożył zawiadomienie, że został oszukany za pośrednictwem internetu. Nieznany sprawca nie przekazał mężczyźnie zakupionego przez niego na jednym ze znanych portali ogłoszeniowych telefonu komórkowego marki Iphone o wartości 1700 złotych oraz nie zwrócił wpłaconych pieniędzy działając w ten sposób na jego szkodę.

37-letni mieszkaniec Siedlec zawiadomił, że na portalu społecznościowym nieznany sprawca doprowadził go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Mężczyzna chcąc zakupić dwa bilety na wydarzenie Drift Masters przesłał kod szybkiej płatności na kwotę 300 zł. Mimo tego biletów nie otrzymał.

Złamanie zakazu sądowego
Policjanci KP Skórzec zatrzymali na terenie gminy Wodynie 48-letniego mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym po drodze publicznej posiadając dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kom. Ewelina Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.