Region

Rodzice zastępczy SOS poszukiwani!

Siedlce Czw. 28.09.2023 17:16:57
28
wrz 2023

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce poszukuje rodziców zastępczych. Szczególnie liczy na zgłoszenia chętnych do zamieszkania w Wiosce SOS w Siedlcach. Aplikować mogą zarówno single, jak też małżeństwa gotowe do podjęcia opieki zastępczej.

Ewelina Wańkowicz psycholog z siedleckiej Wioski SOS podkreśliła w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie, że chętni zostaną otoczeni opieką doświadczonej kadry. - Osoby zamierzające zostać rodzicem zastępczym muszą być otwarte, empatyczne i cierpliwe - dodała psycholog.

Jolanta Olejarczyk, która jest mamą w Wiosce SOS w Siedlcach od 20 lat, podkreśliła, że pobyt w tej placówce jest ważnym etapem w życiu podopiecznych pochodzących z rodzin w kryzysie. Mama SOS dodała, że praca, choć odpowiedzialna i wymagająca, daje jej ogromną satysfakcję. Dodała, że również ona może liczyć na wsparcie pozostałej kadry. Podopieczni przebywają w Wiosce SOS czasowo albo do ustabilizowania sytuacji rodzinnej, albo do usamodzielnienia. W wielu wypadkach utrzymywany jest kontakt z rodzicami biologicznymi.

W Polsce działają cztery Wioski SOS - w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce prowadzi też inne placówki opiekuńcze i realizuje programy wsparcia rodzin w kryzysie. Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się blisko 1800 dzieci i młodzieży.

Więcej na ten temat w rozmowie Andrzeja Ilczuka.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.