Region

Reprezentacyjny front, grząskie tyły. Rozbudowa siedleckiego garnizonu przysparza uciążliwości najbliższym sąsiadom

Siedlce Sob. 25.11.2023 14:44:39
25
lis 2023

Od północy równy asfalt ulicy Składowej oraz reprezentacyjny budynek sztabu. Zaraz za południową bramą dziury i głębokie błoto. Rozbudowa siedleckiego garnizonu przysparza uciążliwości najbliższym sąsiadom. Czy da się je ograniczyć?

Po niedawnej prezentacji nowych koszar i sztabu 18. Dywizji Zmechanizowanej odezwali się do nas mieszkańcy domów sąsiadujących z garnizonem od południa. Wskazali, że teren za bramą jednostki, w rejonie ulic Pamięci Ofiar II Wojny Światowej i Podsekulskiej, w sąsiedztwie cmentarza żołnierzy sowieckich, zmienił się w grzęzawisko. I dzieje się tak nie za sprawą ruchu lokalnego, ale żołnierzy oraz pracujących przy rozbudowie garnizonu robotników. Dziesiątki pojazdów rozjeździło gruntowe drogi w stopniu, który w mokrą pogodę utrudnia ich pokonanie samochodem i prawie uniemożliwia przejście na piechotę.

Modernizacja ulicy Pamięci Ofiar II Wojny Światowej jest ujęta w miejskich planach. Samorząd ma zapewnione pieniądze na jej kompleksową przebudowę i utwardzenie. Prace nad sporządzeniem szczegółowego projektu już trwają. Ale przebudowa zacznie się dopiero za rok, a ludzie grzęzną w błocie teraz. Optymizmu nie dodaje im fakt, że prace budowlane w garnizonie mają trwać do 2025 roku włącznie, a ostatnie zakończą się w roku 2027.

– Skoro wojsko chętnie chwali się nową infrastrukturą „od frontu”, to niech zainteresuje się tym, do czego się przyczyniło „na tyłach”. Saperzy chyba mają jakiś spychacz, którym mogliby tu raz na tydzień czy raz na dwa tygodnie przejechać? Odległość żadna, niewielkim kosztem mogą zapunktować wizerunkowo. Albo niech się dogadają w tej sprawie z miastem – taką usłyszaną sugestię przekazaliśmy w piątek zarówno wojsku, jak i miejskim drogowcom. Czekamy na odpowiedzi.Foto: RD
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

5 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
alosza Sob. 25.11.2023 13:02:05

a ty oddaj krajowi to co mu się należy...

EWA ko Sob. 25.11.2023 15:08:48

Jest jeszcze problem przejazdu dziurawą ulicą Okopową i Pamięci Ofiar II Wojny Światowej, proponuję przejażdżkę autem osobowym siedleckim decydentom szybko zrozumieją w czym jest problem.

Agata Niedz. 26.11.2023 09:44:54

Nie dość że rozjeżdżona droga to syf zostawiony wszędzie. Śmieci, butelki, łamanie gałęzi, bo porysują samochód, brak ograniczenia prędkości, bo po co skoro można myć okna codziennie. Dojazd do ulic takich jak: Zielona, Tulipanowa, Stokrotki, Podsekulska itp to jakies nieporozumienie...

joanna Niedz. 26.11.2023 18:53:56

jeśli Wojsko nie wierzy kto tu jeździ i parkuje to informuję, że cywile nie chodzą w mundurach i identyfikatorami zostawia samochody. Rozumiem tych ludzi, że muszą dojechać do pracy ale dlaczego o tym nie pomyślano wcześniej. Przejść się nie da a i przejechać trudno. Znacznie zwiększyła się liczba samochodów i drogi żużlowe nie wytrzymały: Zielona, Tulipanowa, Podsekulska, Stokrotki. A dojazd drogami zbiorczymi Okopową i Pamięci Ofiar II wojny światowej do ulicy Zielnej to horror.

Kubatata Sob. 25.11.2023 16:43:44

sytuacja jest kuriozalna - nie dość, że nie można przejechać to jeszcze parkujące samochody zniszczyły wszystko co możliwe a ich właściciele nierzadko pozbywają się śmieci prosto pod płoty mieszkających tam ludzi. To jest właśnie prawdziwa POLSKA od podwórka.