Region

Przekroczył prędkość. Tłumaczył, że spieszył się na budowę

Siedlce Czw. 16.11.2023 07:17:38
16
lis 2023

Tym razem policjanci siedleckiej grupy SPEED w Rudzie Wolińskiej zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mężczyznę z Siedlec, który spiesząc się na budowę jechał w obszarze zabudowanym 107 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić mandat w wysokości 1500 zł, a na jego konto dopisanych zostało 13 punktów karnych.

Pośpiech nie popłaca i często te kilka minut nie robi żadnej różnicy, dlatego policja apeluje, szczególnie zważając na coraz gorsze warunki pogodowe i szybko zapadający zmrok, o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Aby piraci drogowi mieli się na baczności, na drogach powiatu siedleckiego czuwa cały czas policyjna grupa SPEED, która zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a do takich zdecydowanie należy przekraczanie dozwolonych limitów prędkości.

Ostatnio policjanci Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed w Rudzie Wolińskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując skodą przekroczył prędkość o 57 km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 107 km/h. Mężczyzna tłumaczył się, że spieszy się na budowę. Za popełnione wykroczenia na konto 47-latka zostało dopisanych 13 punktów karnych i musi zapłacić 1500 zł mandatu. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o 57 km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Autor: kom. Ewelina Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.