Region

Projekt „Broń się w rytmie Zumby" dla kobiet z Siedlec i regionu

Siedlce Pt. 15.09.2023 18:28:41
15
wrz 2023

13 września, w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach pracownicy fundacji Le Natiga przeprowadzili razem z Projektem Semper Paratus pokaz podstaw samoobrony połączony z warsztatami zumby pt. „Broń się w rytmie Zumby”.

Celem organizacji wydarzenia była nie tylko wspólna dobra zabawa w rytmach zumby, ale pokazanie kobietom, jak zareagować i obronić się w sytuacji zagrożenia życia czy pomóc innej osobie, która tego w danej chwili potrzebuje.

Zarówno szkolenie z samoobrony Projektu Semper Paratus i zajęcia zumby pod okiem fundacji Le Natiga były poprowadzone przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej skupiającej się na zapobieganiu i unikaniu zagrożeń oraz umiejętności wyjścia z zagrożenia bez używania siły. Po krótkiej teorii w pigułce dotyczącej samoobrony i kroków zumby, zespół fundacji Le Natiga poprowadził dynamiczną sesją zumby z uczestniczkami warsztatów. W ramach wydarzenia odbyła się także praktyczna lekcja samoobrony poprowadzona przez Ignacego Redesiuka z Projektu Semper Paratus.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Czytelniczka Sob. 16.09.2023 15:48:21

Ale już Uniwersytetu w Siedlcach :) Zmienia się nazwa naszej uczelni coraz , więc trudno nadążyć.

Informacja Pon. 18.09.2023 14:16:33

Nazwa uniwersytet w Siedlcach obowiązuje od 1 października, wiec jeszcze obowiązuje nazwa Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny