Siemiatycze

Prędkość pod lupą siemiatyckich policjantów

Region Wt. 28.03.2023 12:14:08
28
mar 2023

Tylko jednego dnia 44 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość na drogach powiatu siemiatyckiego. To bilans piątkowych działań pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego.

W piątek. 24 marca na terenie powiatu siemiatyckiego, policjanci z drogówki włączyli się w wojewódzkie działania ,,Prędkość”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Mundurowi skontrolowali w sumie 56 pojazdów. Ujawnili 57 wykroczeń, z czego aż 44 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne.

- Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego – apeluje policja.Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
DAMIAN Wt. 28.03.2023 10:22:55

"Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego – apeluje policja."... Wyjdź z za krzaka i zacznij dbać o bezpieczeństwo a nie o napychanie mandatami budżetu politykom - apeluje kierowca.