Region

Coraz bliżej otwarcia „Aleksandrii”

Siedlce Śr. 22.03.2023 13:11:42
22
mar 2023

Oficjalnie, z huczną imprezą i dodatkowymi atrakcjami – 24 czerwca. Nieoficjalnie – już trzy tygodnie wcześniej. Park „Aleksandria” zbliża się do końca renowacji i będzie udostępniony mieszkańcom i gościom Siedlec jeszcze w tym półroczu.

To, co teraz widać z ulicy, to budowa ogrodzenia od strony ulicy Prusa. Jeśli ktoś zajrzy przez parkan od strony ulicy Konarskiego, zobaczy też roboty przy alejkach i kwietnikach. Jak informuje Dariusz Godlewski, naczelnik wydziału programów rozwojowych w siedleckim magistracie, jeszcze w marcu dotrze transport specjalnego szutru, z którego będzie wykonana nawierzchnia części alejek. W ciągu kilku dni powinien być ukończony mostek koło stawu. Budynek placu zabaw jest prawie gotów, a nowa duża altana będzie poskładana z już przygotowanych elementów zaraz po ostatecznym przygotowaniu placu. Pogoda na razie sprzyja, toteż uzgodniony z wykonawcami termin odbioru (przełom maja i czerwca) nie jest zagrożony.

W środę (22 maja) miasto podpisało umowy z dwoma podmiotami zewnętrznymi, które chcą zapewnić odwiedzającym park dodatkowe atrakcje. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oferuje usługi przewodników, którzy oprowadzając po zakamarkach parku opowiedzą o jego historii. Kilka dni temu, 19 marca, szeregi siedleckiego oddziału PTTK zasiliło 10 nowych (starannie przeegzaminowanych) przewodników i pilotów wycieczek, można więc liczyć na łatwy dostęp do fachowego komentarza.
Drugim podmiotem jest Muzeum Regionalne, które planuje urządzać na terenie parku swoje wystawy plenerowe (dziś rozstawia plansze wokół swojej siedziby) i będzie zapraszać odpoczywających w parku ludzi do oglądania swoich zbiorów.

To jeszcze nie wszystko. Organizacje miłośników przyrody przygotowują oznakowanie i opisy znajdujących się na terenie „Aleksandrii” pomników przyrody. Nad ofertą plenerowych koncertów, spektakli, wystaw i innych imprez pracują podlegające miastu instytucje kultury: Centrum Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Szczegóły mają podać w maju, ale miasto już teraz zapewnia, że w parku będzie się wiele działo, a możliwości rekreacji na pewno nie ograniczą się do spacerów i siedzenia na ławce.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Agnieszka Pt. 24.03.2023 11:46:02

a czy znaleziono jakieś rozwiązanie na krukowate uprzykrzające życie spacerujących w części parku?