Region

Powiatowy Dzień Strażaka w Reymontówce

Siedlce Sob. 27.05.2023 18:13:13
27
maj 2023

Msza Święta polowa w intencji strażaków i ich rodzin rozpoczęła uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach. Msza św. celebrowana była przez ks. Krzysztofa Domańskiego, proboszcza parafii pw. Św. Antoniego w Kotuniu w asyście kapelana powiatowego ks. Marka Chomiuka. Obchody zorganizował Komendant Miejski PSP w Siedlcach - st. bryg. Andrzej Celiński oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Siedlcach dh Wojciech Grzegorczyk.

Na terenie powiatu siedleckiego działają obecnie 92 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które zrzeszają 2800 czynnych członków, mężczyzn i kobiet. Dysponują oni 127 różnego rodzaju pojazdami, które sukcesywnie są wymieniane.

Podczas uroczystej zbiórki wręczono zasłużonym strażakom odznaczenia i wyróżnienia. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Woj. Mazowieckiego odznaki honorowe otrzymali:

Druh Krzysztof Kryszczuk OSP Wiśniew
Druh Adam Dziura OSP Błogoszcz
Druh Rafał Dmowski

Wyróżnieni są wieloletnimi Członkami Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Siedlcach, który ich desygnował do prac w Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego ZOSP woj. mazowieckiego.

W uroczystościach uczestniczyli także strażacy z zaprzyjaźnionego powiatu Oberhavel z Niemiec.

Uroczystości swoim koncertem uświetniła orkiestra dęta z OSP w Mordach, oraz chór parafii Kotuń pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ononon Sob. 27.05.2023 21:24:00

Jedynego burmistrza na powiecie nie było?