Region

Posiedzenie Międzygminnego Związku Zielone Gminy. Wybrano nowe władze i mówiono o przyszłosci m. in. składowiska w Woli Suchożebrskiej

Siedlce Pon. 17.06.2024 21:44:18
17
cze 2024

W Urzędzie Gminy Siedlce odbyło się posiedzenie Międzygminnego Związku Zielone Gminy. - Dziękuję wszystkim za przybycie na to spotkanie, cieszę się, że dołączyli do nas wójtowie i burmistrzowie nowej kadencji, a także przedstawiciele samorządów, którym zależy na dobrej współpracy związanej z gospodarką odpadami i ochroną środowiska. Zaczynaliśmy od kilku gmin, a obecnie jest w naszym związku aż 16 jednostek - rozpoczął spotkanie gospodarz spotkania - wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Podczas tego posiedzenia wybrano nowe władze Związku. W jednogłośnym głosowaniu na przewodniczącego ponownie wybrano Jerzego Długosza - wójta gminy Skórzec, na jego zastępcę Wojciecha Klepackiego - wójta gminy Wodynie, natomiast członkami zarządu zostali Henryk Brodowski, Daniel Celiński i Łukasz Wawryniuk.

Podczas spotkania omówiona najbliższe działania Związku, które mają na celu utrzymać niskie stawki pobierane od mieszkańców za gospodarkę odpadami komunalnymi. zaplanowano także podjęcie odpowiednich rozmów z samorządami, które jeszcze nie przyłączyły się do Związku Zielone Gminy.

Jednym z głównych tematów była kwestia składowiska odpadów, które znajduje się w Woli Suchożebrskiej, a także planów związanych z tym miejscem.Info. Foto. Gmina Siedlce
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Załamana Wt. 18.06.2024 04:57:43

Liczę na to, że Pan Starzewski dotrzyma słowa wyborczego i nie dopuści do powiększenia składowiska w Woli Suchożebrskiej. Na dołączonym zdjęciu widać skąd przyjadą śmieci do Naszej Gminy.