Region

Polka XXI – pomiędzy siłą a wrażliwością

Siedlce Wt. 19.09.2023 17:39:58
19
wrz 2023

Jaka jest Polka XXI wieku? Na to pytanie odpowiedzi szukać będą uczestnicy Konferencji Polka XXI, która odbędzie się w sobotę, 30 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną tematy sfery życia kobiet takie jak praca i przedsiębiorczość, work-life balance czy zdrowie.

Polka XXI w to pierwsze wydarzenie w powiecie siedleckim, w którym udział wezmą czołowe managerki, aktywistki społeczne, ekspertki, przedstawicielki administracji rządowej i samorządowej, które spotkają się, by dzielić się swoim doświadczeniem w najważniejszych dla kobiet kwestiach.

3 panele dyskusyjne
Podczas wydarzenia odbędą się 3 panele dyskusyjne – Praca i Przedsiębiorczość, Zdrowie i Wokr-life balance

Wśród prelegentów są m.in., prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, Karolina Dorywalska - Dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Joanna Chomicz-Lopaciuk - pracownik działu marketingu w Radiu Eska, Anna Kaszuba (kierownik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego), Waldemar Kraska - Senator RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Joanna Kozłowska - Wicedyrektor Oddziału Onkologii w Siedlcach, Anna Charuta - doktor habilitowana nauk biologicznych, specjalistka w zakresie anatomii, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Dominika Chorosińska - Poseł na Sejm RP, Hanna Wocial - Wójt Gminy Jakubów, Emilia Polkowska-Krasnodębska - Współzałożycielka Koła Gospodyń Wiejskich w Żeliszewie Podkościelnym.

Podczas wydarzenia planowane są również dwa Wystąpienia inspiracyjne które wygłoszą:

• Maria Koc - Senator RP, Wicemarszałek Senatu IX kadencji, spełniona mama 3 dzieci;
• Joanna Moro - aktorka, propagatorka zdrowego trybu życia.

Nagroda dla inspirujących Polek

Kulminacją konferencji będzie wręczenie wyróżnienia dla liderek, które swoimi działaniami wyróżniły się w roku 2022 w ramach 3 kategorii: Samorząd, Działalność Społeczna oraz Kultura.

Wieczór zwieńczy koncert muzyki filmowej (skrzypce - Małgorzata Rąbalska, harfa - Agnieszka Bemowska)

Uczestniczki konferencji będą mogły bezpłatnie przebadać w się w mammobusie i dermbusie.

Aby stacjonarnie wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się TUTAJ i pobrać darmowy bilet wstępu.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook