Region

Pieniądze na wyposażenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Siedlce Wt. 22.11.2022 07:49:20
22
lis 2022

Są zapleczem kadrowym dla państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały niedawno od państwa 25 milionów złotych na wyposażenie. W poniedziałek, 21 listopada część tej kwoty – dokładnie 111 tysięcy – trafiła do jednostek z powiatu siedleckiego i łosickiego.

Przekazanie promes miało miejsce w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, z udziałem miejscowych polityków i samorządowców. Beneficjentami jest 30 drużyn z powiatu siedleckiego i 11 z łosickiego.

Młodzieżowe i dziecięce drużyny pożarnicze są komórkami organizacyjnymi lokalnych OSP. Zrzeszają dzieci i młodzież do 18 roku życia. Nie biorą udziału w akcjach ratowniczych, ale w toku szkolenia zdobywają podstawowe umiejętności z tym związane. Angażują się w profilaktykę ochrony przeciwpożarowej i w wolontariat, kultywują narodowy i lokalny patriotyzm, rozwijają też umiejętności sportowe. W całej Polsce jest 6,2 tys. takich drużyn, a w ich skład wchodzi łącznie 76 tys. osób.

Podczas poniedziałkowej uroczystości podkreślano, że wspomniane 25 mln zł to świetna inwestycja w ludzi – bo nawet jeśli nie wszyscy członkowie młodzieżowych drużyn zostaną strażakami, to społeczeństwo będzie miało ludzi chętnych do pomagania innym, mających więcej niż podstawowe umiejętności ratownicze, zdyscyplinowanych i przygotowanych do działania w grupie.


AB/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.