Region

Ogólnopolskie Zakończenie Roku Szkolnego w Siedlcach

Siedlce Pt. 24.06.2022 13:36:23
24
cze 2022

W Siedlcach odbyło się dziś, 24 czerwca Ogólnopolskie Zakończenie Roku Szkolnego. W uroczystości wziął udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Ogólnopolskie Zakończenie Roku Szkolnego rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze. WIĘCEJ

Dalsza część uroczystości odbyła się w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Rodziny w Siedlcach. Przemysław Czarnek w auli I KLO, na początku swojego wystąpienia przeczytał list premiera Mateusza Morawieckiego do zgromadzonych gości. Minister podkreślił, że obecny rok szkolny był dobry i pełen wyzwań.

- Od 1 września wróciliśmy do szkoły w trybie stacjonarnym i w tym trybie poza czasem ferii zimowych cały czas się uczyliśmy. I to jest niezwykły dar. Człowiek dopiero wtedy, kiedy traci możliwość normalnego funkcjonowania, wie co to znaczy nie mieć możliwości przychodzenia do szkoły i pobierania normalnych nauk od swoich nauczycieli - mówił minister.
Minister wyraził wdzięczność nauczycielom, którzy zorganizowali dodatkowe zajęcia pozwalające uczniom nadrobić zaległości nauki zdalnej. Szef resortu edukacji podkreślił, że wyzwaniem dla społeczności wszystkich szkół była wojna na Ukrainie i uczniowie - uchodźcy, którzy znaleźli miejsce w polskim systemie edukacji.

Dyrektor I KLO im. św. Rodziny ks. kan. Jacek Świątek otrzymał w auli, z rąk Przemysława Czarnka, dyplom ministra edukacji i nauki „Laur Niepodległości”. Po przemówieniach najlepsi uczniowie ze szkoły otrzymali nagrody za wybitne wyniki w nauce i dodatkowe osiągnięcia. Na koniec goście obejrzeli sztukę w wykonaniu uczniów I KLO w Siedlcach, na podstawie fragmentu dramatu K. Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.Fot. Kamil Skorupski/Piotr Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.