Siemiatycze

O policjantach, którzy wykazali się bohaterską postawą

Region Pon. 29.05.2023 15:48:15
29
maj 2023

Pomagają gdy są na służbie, ale też poza godzinami pracy. W ostatnim czasie dwóch dzielnicowych z powiatu siemiatyckiego ruszyło na ratunek w czasie pożarów.

Asp. Marcin Uszyński jest dzielnicowym w gminie Drohiczyn, otrzymał on informacje o osobie, która celowo chciała podpalić dom i skrzywdzić mieszkańców. Ugasił pożar, zatrzymał podpalacza, uratował mieszkańców.Asp. Marcin Olędzki - dzielnicowy gminy Milejczyce z posterunku Policji w Nurcu Stacji
był w drodze do pracy, gdy okazało się, że ktoś potrzebuje pomocy. Zobaczył pożar, ewakuował troje mieszkańców z płonącego budynku, nikomu nic się nie stało. - Policjantem jest się 24 godziny na dobę - powiedział asp. Marcin Olędzki krótko podsumowując tę sytuację.Za tą bohaterską postawę dziękuje funkcjonariuszom komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach kpt. Grzegorz Szumarski.

- Działanie tych dzielnicowych, ich zaangażowanie, chęć niesienia pomocy zasługuje na duży szacunek nie tylko nas strażaków, ale wszystkich mieszkańców.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach mł. asp. Kamil Jaroć podkreśla, że policjanci w godzinach pracy i poza godzinami służby reagują na niebezpieczne sytuacje i w opisanych sytuacjach obaj dzielnicowi nie zawahali się, narażając swoje zdrowie i życie ratowali innych. - Taka jest misja policji i dzielnicowi tego dowiedli - podkreśla Kamil Jaroć.

Interwencje obu policjantów, to przykłady wydarzeń z terenu powiatu siemiatyckiego, kiedy mundurowi wykazali się niecodzienną odwagą i zaangażowaniem w niesieniu pomocy potrzebującym.

O niecodziennych, bohaterskich działaniach dzielnicowych z siemiatyckiej jednostki postanowiła opowiedzieć Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
RAFAŁ Wt. 30.05.2023 04:53:39

BRAVO CHŁOPAKI. TAK TRZYMAĆ .