Region

"Na krok przed hejtem" - spotkanie profilaktyczne w Siedlcach

Siedlce Śr. 29.11.2023 16:28:31
29
lis 2023

„Na krok przed hejtem” - pod takim hasłem odbyło się 29 listopada spotkanie profilaktyczne w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Uczestniczyli w nim jako prelegenci prezenterzy telewizyjni - Aleksandra Kostka i Jarosław Milner. Spotkanie zorganizował Zespół Oświatowy w Krześlinie.

Monika Głuchowska, dyrektor placówki powiedziała m.in., że hejt to obecnie jedno z zagrożeń współczesnego świata.

- My jako nauczyciele w szkołach powinniśmy podejmować takie działania jak zmniejszenie zjawiska hejtu wśród dzieci i młodzieży. Dlatego organizujemy takie przedsięwzięcia aby pokonywać hejt – podkreślała.

Podczas wydarzenia dzieci odegrały na scenie spektakl, który obrazował hejt. Jedna z uczennic, pierwszoplanowa postać była długotrwale szykanowana i poniżana przez rówieśniczki. Doprowadziło to do jej samobójstwa.

Prezenterzy Aleksandra Kostka i Jarosław Milner zaprezentowali młodzieży materiały dokumentalne na temat hejtu. Opowiedzieli również o swoim doświadczeniu z tym zjawiskiem. Aleksandra Kostka podkreślała, że często osoby hejtujące innych np. w sieci, same potrzebują pomocy.

- Ojej, on ma rację, jestem beznadziejny, jestem za gruba. Nie odbierajcie tak tych informacji o sobie. To jest jeden wielki krzyk osoby, który sama prosi o pomoc. Pamiętajcie, że te zwroty nie są do Was – apelowała.

Jarosław Milner podkreślał, że hejt jest wszechobecny. - Kiedyś był trzepak i skakanka, Teraz mamy go wszechobecnego w social mediach. Lubimy w nich oceniać ale nie lubimy być oceniani – zauważył.

O wirtualnym i rzeczywistym obrazie nastolatka mówiła również w swoim wykładzie dr Katarzyna Dobijańska - pełnomocnik Prezydenta Siedlec ds. rozwiązywania problemów uzależnień.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z gminy Siedlce, Suchożebry i miasta Siedlce. Dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie Monika Głuchowska zapowiada, że tego typu lekcja profilaktyczna będzie jeszcze zorganizowana na początku przyszłego roku.


Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały: Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Siedlczanin Śr. 29.11.2023 21:52:13

Ci prezenterzy to kto? Nie znam.