Region

Noworoczne spotkanie KGW i OSP w Nowym Opolu

Siedlce Czw. 13.01.2022 20:06:37
13
sty 2022

Życzenia, podziękowania, kolędy. W siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu odbyło się dziś, 13 stycznia noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenie od wspólnej modlitwy rozpoczął ks. Paweł Broński, sekretarz rozgłośni KRP i dyrektor internetowej telewizji FARO.TV. Wystąpienia poszczególnych gości przeplatane były kolędami w wykonaniu zespołów „Babie Lato” i „Dobrynianki”.

Dyrektor rozgłośni ks. kan. Andrzej Sochal przypomniał ideę organizowanego przez rozgłośnię Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Podziękował też strażakom z OSP za aktywną współpracę medialną na tle informacyjnym.

Gościem specjalnym spotkania była korespondentka TVP Magdalena Wolińska-Riedi. Dziennikarka połączyła się z uczestnikami spotkania przez łącze internetowe. Opowiadała o codziennym życiu we Włoszech i o pracy reporterskiej w Watykanie u boku papieża Franciszka. Przypomniała też ostatnie chwile z życia św. Jana Pawła II. Wówczas rozpoczynała swoją pracę korespondencyjną. Prelegentka opowiadała też o zaletach i przywarach Włochów i o związanych z nimi stereotypach. W holu głównym WSD można było nabyć książki Magdaleny Wolińskiej-Riedi.

Głos zabrał również biskup siedlecki Kazimierz Gurda, dziękując KGW i OSP za działalność. Zaapelował również do grup o to, aby nie zapominały o przekazywaniu młodszym pokoleniom tradycji wiary chrześcijańskiej.

W trakcie wydarzenia przedstawiciele z KGW w Korytnicy Łaskarzewskiej złożyli w imieniu zgromadzonych, życzenia biskupom i wręczyli mały upominek.
Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa wygłosił ks. Marek Weresa, kierownik portalu Podlasie24.pl.

Na koniec pasterskiego błogosławieństwa udzielili zgromadzonym biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Michał Jaworski, wicedyrektor Regionalnego Oddziału KRUS w Warszawie, w imieniu senator Marii Koc odczytał list skierowany do zgromadzonych gości.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.