Region

Nowa ścieżka rowerowa – projekt pod ocenę siedlczan

Siedlce Wt. 09.07.2024 15:33:58
09
lip 2024

Siedlecki magistrat zaprasza na spotkanie w sprawie nowych ścieżek rowerowych. Chce zebrać opinie o projekcie uzupełnienia ich sieci o nowe ciągi. Zanosi się tutaj bowiem na małą rewolucję.

Ścieżek rowerowych jest w Siedlcach sporo, ale wciąż nie tworzą spójnej sieci, a ponadto najbardziej brakuje ich w samym centrum. Projekt, który miasto chce teraz pokazać zainteresowanym cyklistom, ma to zmienić.

– Proponujemy połączenie ulicy Partyzantów pod wiaduktem garwolińskim z ulicą 3 Maja i stamtąd w jedną stronę dojazd do dworca kolejowego, a w drugą ulicą Armii Krajowej do Wojskowej. Dalej ścieżka pobiegnie ulicami Sokołowską, Jagiełły i Prusa, gdzie połączy się z tymi przy Kazimierzowskiej i Starowiejskiej – opisuje naczelnik wydziału dróg, Wojciech Cylwik. W dalszej perspektywie przewidywana jest też ścieżka przy ulicy Piłsudskiego, ale to będzie zależało od możliwych do zdobycia dodatkowych środków finansowych.

Nowe ścieżki mają mieć nawierzchnię asfaltową, ale nie będą wydzielone paskiem farby z jezdni. Dla poprawy bezpieczeństwa rowerzyści mają być odsunięci od samochodów, dlatego przeznaczone dla nich drogi zostaną wykrojone z chodników. Są one na tyle szerokie, że zdaniem projektantów zmieszczą i pieszych, i rowerzystów. Jedni i drudzy będą się musieli takiej koegzystencji nauczyć i do niej przyzwyczaić.

– Wszyscy będą musieli trochę zmienić myślenie i trochę bardziej na siebie nawzajem uważać. Dziś przy ulicy Trzeciego Maja widzimy na ścieżce pieszych z psami i rowerzystów jadących po chodniku. Jeśli każdy będzie się trzymał swojej strony i swojego miejsca, wzrośnie bezpieczeństwo wszystkich – dodaje szef siedleckich drogowców.

Prezentacja projektu i dyskusja z udziałem zainteresowanych odbędzie się w środę, 10 lipca o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bor.Be. Wt. 09.07.2024 17:53:00

Nowe ścieżki potrzebne, ale kto pomyśli o okropnej ul. Brzeskiej. Krawężniki, słupki, kostka nierówna, brud, piach, zarośnięte. B.dużo ludzi dojeżdża do pracy cały tydzień nie tylko rekreacyjnie. Myślę, że jeździło by jeszcze więcej, ale jest to ścieżka przetrwania, bardzo niebezpieczna. A kurz z betoniarni nie do pomyślenia w krajach europejskich.

Pitek Śr. 10.07.2024 05:08:05

A co się dzieje pod mostem garwolińskim jakaś masakra przejść nie można jak nie rowerami to hulajnogi itp.czy nie można coś z tym zrobić .

Arida Śr. 10.07.2024 08:54:05

Aż się prosi o ścieżkę rowerową na ul Sokołowskiej do przejazdu kolejowego w stronę Strzały tuż za przejazdem w lewo w stronę miasta wzdłuż torów kolejowych,