Region

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Suchożebrach

Siedlce Pt. 05.07.2024 15:47:06
05
lip 2024

Choć trwają wakacje to Naukobus z mobilną wystawą z Centrum Nauki Kopernik nie odpoczywa, a wciąż odwiedza dzieci i młodzież w kolejnych miejscowościach w kraju. W poniedziałek, 8 lipca będzie gościł w Gminnym Ośrodku Kultury w Suchożebrach. Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzą ośrodek będą mogli, korzystając z kilkunastu eksponatów, sprawdzić m.in. swoją pamięć, rozwiązać łamigłówki i dowiedzieć się, jak pracuje ludzkie serce.

Naukobus to część programu „Nauka dla Ciebie”, który jest wspólną inicjatywą Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, realizowaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.

Dotykanie nauki

Samodzielne eksperymentowanie daje radość. Ułatwia także zrozumienie zjawisk. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak działa teoria zachowania momentu pędu. Składanie „człowieka-układanki” to okazja, by poznać anatomię i rozmieszczenie organów wewnętrznych.

Różnorodne aktywności

Naukobus to część programu „Nauka dla Ciebie”, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym). Działania programowe obejmują także popularyzację nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi. Program „Nauka dla Ciebie” to różnorodne aktywności, stworzone z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach i rodzicach.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.